Mamy 15125

przykładowe prace

...
...największy zbiór zawierający

gotowe wzory prac

w sieci!
logo PraceDyplomowe.edu.pl

   katalog gotowych wzorów

zdjecie-przykladowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-wzor-pracy-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-gotowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl
Tu przeszukasz całą bazę prac w sposób szybki i zautomatyzowany.
Zobacz prace podzielone tematami:

STRONA TYTUŁOWA
pracy licencjackiej, magisterskiej lub innej pracy dyplomowej.


   Kochani Czytelnicy, w poprzednim rozdziale mieliście okazję zaznajomić się z informacjami na temat wymogów merytorycznych i formalnych, których przestrzeganie stanowi klucz do napisania bardzo dobrej pracy licencjackiej, pracy magisterskiej czy też innej pracy dyplomowej. Dowiedzieliście się od czego zacząć pisanie pracy naukowej i w jaki sposób możecie zorganizować swoje pisarskie działania dzięki układowi pracy, harmonogramowi i poprawnie skonstruowanemu konspektowi. Mamy nadzieję, że nasz poradnik pisania był do tej pory dla Was pomocny..., że odnaleźliście w nim odpowiednie przykłady, wzory i wszelkie podpowiedzi ułatwiające pisanie pracy dyplomowej.

   Teraz przyszedł już odpowiedni moment na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi strony tytułowej, która to musi stanowić pierwszą stronę każdej pracy dyplomowej.
  Wzorcowa strona tytułowa pracy dyplomowej musi zawierać:
 • Nazwę uczelni (czcionka Times New Roman, 16 pkt., pogrubiona; wielkie litery; prawy, górny róg strony tytułowej).
 • Nazwę wydziału (czcionka Times New Roman, 16 pkt., pogrubiona; wielkie litery; prawy, górny róg strony tytułowej, zaraz po nazwą uczelni).
 • Imię i nazwisko autora pracy, a także numer indeksu/albumu (wyśrodkowane, czcionka Times New Roman, 16 pkt., pogrubiona).
 • Tytuł pracy dyplomowej (środkowa część strony tytułowej, czcionka Times New Roman 24 pkt., kursywa, pogrubiona).
 • Kierunek i specjalność autora pracy (czcionka Times New Roman, 14 pkt., pod tytułem, po lewej stronie).
 • Imię i nazwisko promotora (czcionka Times New Roman, 14 pkt., pogrubiona; prawy, dolny róg strony tytułowej).
 • Nazwę miasta, rok złożenia oraz obrony pracy dyplomowej (wyśrodkowane, czcionka Times New Roman, 14 pkt., kursywa, pogrubiona; dół strony tytułowej).
   Powyższe wytyczne zawsze się sprawdzają w pracach dyplomowych (zaufajcie naszemu doświadczeniu). Jednak radzimy Wam wejść na stronę internetową Swojej uczelni - na której to pewnie będziecie mogli znaleźć wzór strony tytułowej (lub nawet kilka takich wzorów, przykładów). Bowiem czasem zdarza się, że dana uczelnia ma swoje indywidualne wymagania - co do wyglądu strony tytułowej (wtedy musicie się do nich dostosować).
  Pamiętajcie, że w trakcie konstruowania strony tytułowej, należy wystrzegać się następujących błędów:
 • Nie ozdabiajcie strony tytułowej rysunkami, zbędnymi wzorami, zdjęciami czy logami.
 • W nazwach kierunków i specjalności studiów, należy napisać z wielkiej litery pierwszy wyraz, a następne wyrazy już z małych liter - na przykład: Socjologia turystyki i rekreacji, Animacja społeczno - kulturalna i profilaktyka..
 • Nie możecie pisać, na przykład - „napisana pod kierunkiem prof. Krzysztof Michalski”. Pamiętajcie, że w języku polskim odmieniamy nazwiska. Zatem poprawną formą będzie napisanie - „pod kierunkiem prof. Krzysztofa Michalskiego”.
 • Nie wprowadzajcie dodatkowych opisów. Niepotrzebne jest pisanie: „Nr albumu: 2010” albo „Kierunek: Socjologia” (osoby, które opracowują dokumentację do egzaminu dyplomowego, wiedzą - co jest numerem albumu, co nazwą kierunku, a co tytułem pracy).
  Ponadto musicie wiedzieć, że:
 • Gdy skrót jest tworzony przez odrzucenie końcówki wyrazu, to po kilku początkowych literach stawiamy kropkę , czyli - profesor = prof.
 • Zgodnie z zasadami polskiej ortografii - po skrótach utworzonych przez połączenie pierwszej i ostatniej litery skracanego wyrazu, nie stawiamy kropki - na przykład: magister = mgr ; doktor = dr
 • Jeśli skrót utworzony przez połączenie pierwszej i ostatniej litery wyrazu, występuje w innym przypadku niż mianownik, to należy postawić kropkę - na przykład: „pod kierunkiem magistra Jana Kowalskiego” = „pod kierunkiem mgr. Jana Kowalskiego”; „pod kierunkiem doktora Krzysztofa Michalskiego” = „pod kierunkiem dr. Krzysztofa Michalskiego”.
 • Postawienie kropki po skrócie lub jej brak może także zależeć od płci danej osoby: egzamin u doktor Kobiałki (‘kobiety’) = egzamin u dr Kobiałki (bez kropki); egzamin u doktora Kobiałki (‘mężczyzny’) = egzamin u dr. Kobiałki (z kropką).
 • Jeśli występują formy liczby mnogiej, to skrót zapisujemy wtedy dwa razy przed pierwszym z wymienianych nazwisk i nie stawiamy kropek: dr dr Krzysztof Michalski i Jan Kowalski.

   * Zaznaczamy , że nie należy stawiać numeru na stronie tytułowej pracy licencjackiej, pracy magisterskiej czy też pracy inżynierskiej. Uwzględniamy jednak stronę tytułową w numeracji (czyli kolejna strona po tytułowej - musi nosić numer 2, etc.).

   * Pamiętajcie, że zawsze trzeba dokładnie sprawdzić tekst, aby ustrzec się niepotrzebnych błędów i literówek.

Czytaj dalej: 'Spis treści'.
Spis zawartości.
I. Wprowadzenie.
II. Podejmujemy decyzje.
III. Od czego zacząć pisanie pracy?
IV. Struktura pracy dyplomowej.
V. Techniczne opracowanie pracy.
VI. Estetyka pracy dyplomowej.
VII. Regulacje regulaminowe.
Szybkie i wygodne płatności.
dostepne formy płatności


Zastrzegamy, iż wzorcowe prace magisterskie, prace licencjackie, prace dyplomowe, prace podyplomowe, prace inżynierskie, prace semestralne, prace zaliczeniowe, referaty, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania jakie oferujemy mają wyłącznie charakter informacyjny. Każda praca magisterska, licencjacka, inżynierska lub inna praca dyplomowa zakupiona w serwisie musi być traktowana wyłącznie jako wzór, przykład do przygotowania własnej pracy naukowej, przyspieszjąc tym samym proces pisania pracy całkowicie zgodny z obowiązującym w Polsce prawem. Nie bierzemy odpowiedzialności za konsekwencje związane z wykorzystaniem przesłanych przez nas prac. Należy pamiętać o przestrzeganiu obowiązujących przepisów Prawa Autorskiego oraz Art. 272


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Copyright © by PraceDyplomowe.edu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.