Mamy 15107

przykładowe prace

...
...największy zbiór zawierający

gotowe wzory prac

w sieci!
logo PraceDyplomowe.edu.pl

   katalog gotowych wzorów

zdjecie-przykladowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-wzor-pracy-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-gotowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl
Tu przeszukasz całą bazę prac w sposób szybki i zautomatyzowany.
Zobacz prace podzielone tematami:

Jak napisać pracę dyplomową licencjacką lub magisterską i nie popełnić plagiatu.      Bez względu na to, czy swoją pracę dyplomową: magisterską, licencjacką, inżynierską lub podyplomową piszemy własnoręcznie, czy posiłkujemy się przy tym doświadczeniem innych osób, po złożeniu jej w dziekanacie czeka nas stres niejednokrotnie większy niż sama obrona - weryfikacja przez system antyplagiatowy.

      Oczywistym jest, że każda praca dyplomowa, nawet ta najbardziej samodzielna, opiera się w znacznym stopniu na wcześniejszych publikacjach i nie sposób uniknąć w niej cytatów i zapożyczeń, zwłaszcza, gdy piszemy pracę licencjacką w oparciu o istniejące definicje czy akty prawne. Dotyczy to także, choć w nieco mniejszym stopniu, prac empirycznych jak prace magisterskie, inżynierskie lub podyplomowe. Nie mówiąc o tym, że nasz umysł działa w taki sposób, że po pewnym czasie potrafi cudze sformułowania przedstawić nam jako własne.
Pozostaje obawa - jak to wszystko zinterpretuje system? Co zatem zrobić, by oszczędzić sobie stresu?

      Po pierwsze trzeba mieć świadomość, że to nie program kwalifikuje pracę dyplomową jako plagiat. Jego zadaniem jest jedynie porównanie jej treści z zasobami internetu, w tym książkami i podręcznikami wydanymi w formie e-booków oraz swoją bazą już obronionych prac dyplomowych, a następnie przygotowanie raportu na temat ilości i źródeł zapożyczeń.
W bazie programu znajdują się wszystkie prace dyplomowe sprawdzone uprzednio na danej uczelni, lub jeśli przystąpiła do Ogólnego Międzyuczelnianego Systemu Antyplagiatowego również w innych szkołach wyższych w Polsce.
Raport podobieństwa, wygenerowany przez program, zawiera różnego rodzaju współczynniki podobieństwa, określające jaka część napisanej pracy składa się z fragmentów identycznych z tekstami w bazie.
Bardzo upraszczając, system zaznaczy:
- wszystkie minimum pięciwyrazowe frazy odnalezione z bazie i zasobach Internetu (współczynnik podobieństwa 1),
- analogiczne fragmenty skłądające się z 25 wyrazów (współczynnik podobieństwa 2),
- wszystke ośmiowyrazowe lub dłuższe fragmenty odnalezione w Bazie Aktów Prawnych (współczynnik podobieństwa 3),
- fragmenty o długości 25 słów skopiowane z Bazy Aktów Prawnych (współczynnik podobieństwa 4),
- 10 najdłuższych fragmentów pracy, uznanych jako podobne do znajdujących się w bazie.
Dopiero na podstawie analizy tych danych, promotor, lub inna wyznaczona do tego osoba dokonuje ostatecznej weryfikacji napisanej pracy. Kryteria przyjęte na poszczególnych uczelniach mogą się różnić, choć twórcy programu sugerują, że za niesamodzielne należy uznać opracowania, gdzie przekroczony został próg 50% dla współczynnika podobieństwa 1. i 5% dla współczynnika podobieństwa 2. Jak wynika z powyższego, jeśli piszemy pracę sami nie musimy raczej obawiać się, że niechcący popełnimy plagiat. Przede wszystkim nie można przepisywać fragmentów z książek, internetu lub cudzych prac nie opatrując ich cytatem i bez podania źródła w postaci przypisu. Trzeba wtedy jedynie dokładnie zapoznać się z zasadami cytowania i przytaczania aktów prawnych.

       Wiadomo jednak, że w życiu nie zawsze wszystko układa się tak, jakbyśmy tego chcieli i czasami sytuacja zmusza nas do skorzystania z czyjejś pomocy.
       Poza dyskusją pozostaje legalność zlecania napisania pracy dyplomowej innej osobie i przedłożenie jej jako własnej. Jest to niezgodne z prawem i jeśli podpiszemy się pod taką pracą jako jej autor to po prostu poświadczamy nieprawdę. Jest to jednak temat na osobny artykuł dlatego nie będziemy rozwijać tutaj tego wątku.
Często stosowanym rozwiązaniem staje się zakup przykładowej pracy dyplomowej. Przykładowej w znaczeniu wzorcowej, nie gotowej do złożenia na uczelni! Jak wtedy pisać pracę by nie popełnić plagiatu?
       By nie popełnić plagiatu pracę należy zawsze napisać samodzielnie. Z przykładowej pracy można czerpać jak z książki. Jeśli coś chcemy przepisać to musimy opatrzyć to przypisem i/lub cytatem. Mając jednak przykładową pracę na taki sam temat jak piszemy skracamy sobie czas na poszukiwanie źródeł, układanie koncepsji pracy. Mamy gotowe cytaty, zapożyczneia z książek i innych źródeł już wyciągnięte, umieszczone i poukładane w pracy. Wystarczy dotrzeć do tych źródeł albo je po prostu zacytować w taki sam sposób w swojej pracy.

       Zachęcamy wszystkich studentów do tworzenia własnych, autorskich prac naukowych zgodnie z prawem, posiłkując się gotowymi wzorami i przykładowymi pracami o tym samym temacie.

Szybkie i wygodne płatności.
dostepne formy płatności


Zastrzegamy, iż wzorcowe prace magisterskie, prace licencjackie, prace dyplomowe, prace podyplomowe, prace inżynierskie, prace semestralne, prace zaliczeniowe, referaty, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania jakie oferujemy mają wyłącznie charakter informacyjny. Każda praca magisterska, licencjacka, inżynierska lub inna praca dyplomowa zakupiona w serwisie musi być traktowana wyłącznie jako wzór, przykład do przygotowania własnej pracy naukowej, przyspieszjąc tym samym proces pisania pracy całkowicie zgodny z obowiązującym w Polsce prawem. Nie bierzemy odpowiedzialności za konsekwencje związane z wykorzystaniem przesłanych przez nas prac. Należy pamiętać o przestrzeganiu obowiązujących przepisów Prawa Autorskiego oraz Art. 272


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Copyright © by PraceDyplomowe.edu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.