Mamy 15125

przykładowe prace

...
...największy zbiór zawierający

gotowe wzory prac

w sieci!
logo PraceDyplomowe.edu.pl

   katalog gotowych wzorów

zdjecie-przykladowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-wzor-pracy-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-gotowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl
Tu przeszukasz całą bazę prac w sposób szybki i zautomatyzowany.
Zobacz prace podzielone tematami:

Numer pracy:   11229
Temat pracy:  

Leasing jako alternatywne źródło finansowania środków transportowych

Liczba stron:   111

Spis treści / plan pracy:
Wstęp.........4

Rozdział I
Leasing – wiadomości ogólne.

      1.1. Pojęcie i historia leasingu.........7
      1.2. Geneza i rozwój leasingu w Polsce.........9
      1.3. Formy leasingu.........12
      1.4. Wady i zalety leasingu.........27

Rozdział II
Leasing w przepisach prawa

      2.1. Leasing w podatkach.........33
      2.2. Leasing w Kodeksie Cywilnym.........38
      2.3. Korzyści i niedogodności korzystania z leasingu.........41
      2.4. Leasing finansowy i operacyjny a VAT.........47
      2.5. Leasing w rachunkowości leasingodawcy i leasingobiorcy.........50

Rozdział III
Alternatywne źródła finansowania.

      3.1. Kredyty.........60
      3.2. Fundusze pożyczkowe.........62
      3.3. Faktoring.........68
      3.4. Forfaiting.........71

Rozdział IV
Finansowanie środków trwałych – analiza porównawcza wybranych ofert.

      4.1. Metodologia i charakterystyka badanych instytucji finansowych.........77
      4.2. Analiza ofert leasingowych - zestawienie ofert leasingu.........82
      4.3. Analiza ofert kredytów celowych i pożyczki gotówkowej.........89
      4.4. Podsumowanie wyników badania.........98

Zakończenie.........102
Bibliografia.........104
Spis rysunków.........109
Spis tabel.........110
Spis wykresów.........111

Opis zawartości pracy:

            Celem pracy
jest przedstawienie istoty finansowania przedsiębiorstw za pośrednictwem leasingu oraz analiza wybranych, alternatywnych źródeł finansowania działalności gospodarczej. Analizując rynek, obserwując funkcjonowanie leasingu w Polsce i na podstawie znajomości dostępnej na ten temat literatury postawiono hipotezę badawczą, że leasing jest opłacalnym środkiem pozyskiwania funduszy na inwestycje w przedsiębiorstwie. Aby zrealizować cel pracy oraz zweryfikować postawioną hipotezę przeprowadzono badania wśród wybranych instytucji finansujących działalność przedsiębiorstw. Dla potrzeb badania przyjęto, że sfinansowany będzie zakup wózka widłowego. Rozdział pierwszy przedstawia ogólne wiadomości na temat leasingu – pojęcie i historię leasingu na świecie i w Polsce, oraz jego genezę i rozwój, formy w jakich występuje i ich zalety oraz wady.
      Drugi rozdział poświęcony został na tematykę leasingu w przepisach prawa, również podatkowego i rachunkowego. Opisane i przedstawione zostały sposoby ewidencji w księgach rachunkowych kosztów leasingu, zarówno u leasingodawcy jak i leasingobiorcy, oraz sposoby rozliczania leasingu z fiskusem, pod kątem podatku dochodowego i podatku VAT. Żeby odpowiedzieć na pytanie, czy leasing rzeczywiście stanowi dobrą alternatywę i jest opłacalny, trzeba było zgłębić temat innych - alternatywnych wobec niego sposobów finansowania środków trwałych, jakimi są faktoring, forfaiting, czy kredyty celowe, pożyczki gotówkowe, które opisane zostały w trzecim rozdziale.
      Czwarty rozdział jest typowo empiryczny i w nim skupiono się na przeprowadzeniu badań, mających dać ostateczną odpowiedź na pytania, co jest najbardziej opłacalna formą finansowania, który z opisanych w pracy sposobów na pozyskiwanie środków finansowych jest najprostsza, najdogodniejsza dla przedsiębiorcy a przede wszystkim, który z nich stanowić będzie najmniejszy koszt, dając przy tym maksymalne korzyści podatkowe i umożliwiająca na szybkie skorzystanie/zakup środka trwałego. W tym celu zebrano oferty leasingu, kredytów celowych oraz pożyczki gotówkowej kilku instytucji finansowych, celem zestawienia, porównania ich. Do napisania niniejszej pracy wykorzystano dostępną w tym zakresie literaturę naukową, a także dostępne raporty i statystyki, oraz informacje własne.

          
   


Zamawiam:
      
      
      
      
      
      
      
Wartość zamówienia: PLN
Twój e-mail:


Jeśli chcesz zadać pytanie dotyczące tej pracy, kliknij w poniższy przycisk.Na wszystkie zapytania odpowiadamy codziennie, najpóźniej w przeciągu 24h.

Szybkie i wygodne płatności.
dostepne formy płatności


Zastrzegamy, iż wzorcowe prace magisterskie, prace licencjackie, prace dyplomowe, prace podyplomowe, prace inżynierskie, prace semestralne, prace zaliczeniowe, referaty, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania jakie oferujemy mają wyłącznie charakter informacyjny. Każda praca magisterska, licencjacka, inżynierska lub inna praca dyplomowa zakupiona w serwisie musi być traktowana wyłącznie jako wzór, przykład do przygotowania własnej pracy naukowej, przyspieszjąc tym samym proces pisania pracy całkowicie zgodny z obowiązującym w Polsce prawem. Nie bierzemy odpowiedzialności za konsekwencje związane z wykorzystaniem przesłanych przez nas prac. Należy pamiętać o przestrzeganiu obowiązujących przepisów Prawa Autorskiego oraz Art. 272


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Copyright © by PraceDyplomowe.edu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.