Mamy 14869

przykładowe prace

...
...największy zbiór zawierający

gotowe wzory prac

w sieci!
logo PraceDyplomowe.edu.pl

   katalog gotowych wzorów

zdjecie-przykladowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-wzor-pracy-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-gotowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl
Tu przeszukasz całą bazę prac w sposób szybki i zautomatyzowany.
Zobacz prace podzielone tematami:

Numer pracy:   11108
Temat pracy:  

II Koncert skrzypcowy op.61 Karola Szymanowskiego jako owoc współpracy i zwieńczenie przyjaźni kompozytora oraz skrzypka Pawła Kochańskiego

Liczba stron:   44

Spis treści / plan pracy:

Wstęp..........3

Rozdział I
Wizerunki artystów

      1. Karol Szymanowski..........5
      2. Paweł Kochański..........11

Rozdział II
Historia przyjaźni..........15

Rozdział III
Owoce przyjaźni..........21

Rozdział IV
II Koncert skrzypcowy op.61

      1. Szymanowski na Podhalu..........27
      2. O Koncercie..........31
      3. Moje spojrzenie na obecność elementów folkloru w Koncercie..........33

Podsumowanie..........39
Bibliografia..........40
Wykaz ilustracji..........42

Opis zawartości pracy:


      Powodów, dla których zdecydowałam się napisać pracę pod tytułem „II Koncert skrzypcowy op.61 Karola Szymanowskiego jako owoc współpracy i zwieńczenie przyjaźni kompozytora oraz skrzypka Pawła Kochańskiego”, jest kilka. Pierwszym z nich jest fakt, że Koncert ten szczególnie sobie upodobałam i polubiłam, dlatego nie tylko granie, ale i pisanie o nim sprawia mi dużą satysfakcję. Obecność elementów charakterystycznych dla polskiego folkloru w utworze także nie jest mi obojętna, gdyż wpisuje się on w szereg moich zainteresowań. Głównym jednak powodem jest szczególne zaciekawienie zażyłą współpracą Karola Szymanowskiego i Pawła Kochańskiego, a co za tym idzie, chęć wniknięcia w tajemnice ich przyjaźni oraz tego, co z tej współpracy muzycznie wynikło. Jednym z owoców ich współdziałania jest II Koncert skrzypcowy op.61. Chciałabym przedstawić efekty poznawania historii Koncertu oraz wszystkiego, co miało wpływ na jego wygląd. Te czynniki to m.in. ówczesne inspiracje kompozytora, jego sytuacja życiowa i osobista, przeżycia oraz emocje z nimi związane. Każdy powstały utwór jest historią jakiegoś fragmentu z życia kompozytora. Interesują mnie pobudki, które są bodźcem do podjęcia decyzji o rozpoczęciu procesu tworzenia. Jesteśmy ludźmi więc czynniki świata zewnętrznego mają wpływ na zmienność naszych emocji. Jeżeli więc komponowanie muzyki jest środkiem do ich wyrażania, jakże ważny do zrozumienia samego utworu staje się kontekst jego powstania. Wydaje mi się to niezmiernie interesujące lub nawet koniecznie, by wykonać utwór zgodnie z zamysłem kompozytora.
   W pierwszym rozdziale pracy pragnę przybliżyć wizerunki postaci o których mowa, a więc osoby Karola Szymanowskiego oraz Pawła Kochańskiego.
   W drugim rozdziale opiszę dzieje przyjaźni kompozytora ze słynnym skrzypkiem.
   Trzeci rozdział opowiadać będzie o owocach, które z owej przyjaźni wynikły, a więc o literaturze skrzypcowej Karola Szymanowskiego.
   W czwartym rozdziale skupię się już wyłącznie na II Koncercie skrzypcowym. Mam nadzieję, że poniższa praca przybliży w sposób jasny historię przyjaźni Karola Szymanowskiego i Pawła Kochańskiego oraz efekty ich współpracy muzycznej, a także ukaże II Koncert skrzypcowy jako znakomite dzieło dwóch twórców, wieńczące ich muzyczne współdziałanie.
   
   


Zamawiam:
Wartość zamówienia: PLN
Twój e-mail:


Jeśli chcesz zadać pytanie dotyczące tej pracy, kliknij w poniższy przycisk.Na wszystkie zapytania odpowiadamy codziennie, najpóźniej w przeciągu 24h.

Szybkie i wygodne płatności.
dostepne formy płatności


Zastrzegamy, iż wzorcowe prace magisterskie, prace licencjackie, prace dyplomowe, prace podyplomowe, prace inżynierskie, prace semestralne, prace zaliczeniowe, referaty, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania jakie oferujemy mają wyłącznie charakter informacyjny. Każda praca magisterska, licencjacka, inżynierska lub inna praca dyplomowa zakupiona w serwisie musi być traktowana wyłącznie jako wzór, przykład do przygotowania własnej pracy naukowej, przyspieszjąc tym samym proces pisania pracy całkowicie zgodny z obowiązującym w Polsce prawem. Nie bierzemy odpowiedzialności za konsekwencje związane z wykorzystaniem przesłanych przez nas prac. Należy pamiętać o przestrzeganiu obowiązujących przepisów Prawa Autorskiego oraz Art. 272


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Copyright © by PraceDyplomowe.edu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.