Mamy 13940

przykładowe prace

...
...największy zbiór zawierający

gotowe wzory prac

w sieci!
logo PraceDyplomowe.edu.pl

   katalog gotowych wzorów

zdjecie-przykladowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-wzor-pracy-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-gotowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl
Tu przeszukasz całą bazę prac w sposób szybki i zautomatyzowany.
Zobacz prace podzielone tematami:

Numer pracy:   11046
Temat pracy:  

Grecki ideał wychowawczy i jego współczesna recepcja

Liczba stron:   63

Spis treści / plan pracy:
Wstęp

Rozdział I
Starożytna geneza i interpretacja kalokagathii

      1.1 Homeryckie korzenie ideału
      1.2. Kalokagathia w ujęciu platona i arystotelesa
      1.3. Kulturowe wzorce kalokagathii

Rozdział II
Kalokagathia jako cel paidei

      2.1. Ateński a spartański system wychowawczy
      2.2. Edukacja fizyczna
      2.3. Edukacja moralna
      2.4. Edukacja intelektualna

Rozdział III
Współczesna recepcja kalokagathii

      3.1. Pedagogika Pierre’a de Coubertin
      3.2. Kalokagathia w sporcie
      3.3. Współczesna etyka a kalokagathia

Zakończenie
Bibliografia

Opis zawartości pracy:


      Autor pracy podjął się zadaniu jakim jest ukazanie genezy ideału, jakim była kalokagathia poprzez sięgnięcie także do epoki przed-homeryckiej. Zaprezentowanie myśli starożytnych filozofów i pedagogów greckich lub związanych z Helladą, a wśród nich jednych z najwybitniejszych, którzy wypowiedzieli się na temat kalokagathii, mianowicie Platona i Arystotelesa.
   Naszkicowanie kulturowych wzorców kalokagathii, ucieleśniających ten ideał, zwłaszcza zaczerpniętych z Iliady i Odysei Homera, mianowicie: Achillesa i Odyseusza.
   Zaprezentowanie ideału ateńskiego (kalokagathia) i spartańskiego oraz podjęcie próby wyprowadzenia nie tyle różnic, który są już bardzo znane i całościowo opracowane, ale potencjalnych między tymi dwoma ideałami wychowawczymi podobieństw.
   Ukazanie rodzajów edukacji składających się na realizację ideału, jakim była kalokagathia, czyli edukacji fizycznej, moralnej i intelektualnej.
   Naszkicowanie możliwości recepcji owego starożytnego ideału (kalokagathii) we współczesnej pedagogii i edukacji, począwszy od podjęcia takiej próby na gruncie sportowym przez Pierre’a de Coubertina.
   Wskazanie na konflikty etyczne w przypadku niekonsekwentnego urzeczywistniania kalokagathii, na przykład na gruncie sportowym, nawet jeśli ideał ten nie jest w pełni realizowany.
   W pracy zamierza zaprezentować cele i metody greckiego wychowania w epoce starożytnej, ale też wskazać, w jaki sposób obecne wychowanie nawiązuje lub może nawiązywać do kalokagathii, bądź jak bardzo i wychowanie, i sam sport od tego ideału odbiega, zwłaszcza jeśli chodzi o etykę.

   


Zamawiam:
Wartość zamówienia: PLN
Twój e-mail:


Jeśli chcesz zadać pytanie dotyczące tej pracy, kliknij w poniższy przycisk.Na wszystkie zapytania odpowiadamy codziennie, najpóźniej w przeciągu 24h.

Umożliwiamy szybkie, bezpieczne i wygodne płatności za pomocą serwisu tpay.com
Umożliwiamy szybkie płatności internetowe za pomocą serwisu tpay.com

Zastrzegamy, iż wzorcowe prace magisterskie, prace licencjackie, prace dyplomowe, prace podyplomowe, prace inżynierskie, prace semestralne, prace zaliczeniowe, referaty, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania jakie oferujemy mają wyłącznie charakter informacyjny. Każda praca magisterska, licencjacka, inżynierska lub inna praca dyplomowa zakupiona w serwisie musi być traktowana wyłącznie jako wzór, przykład do przygotowania własnej pracy naukowej, przyspieszjąc tym samym proces pisania pracy całkowicie zgodny z obowiązującym w Polsce prawem. Nie bierzemy odpowiedzialności za konsekwencje związane z wykorzystaniem przesłanych przez nas prac. Należy pamiętać o przestrzeganiu obowiązujących przepisów Prawa Autorskiego oraz Art. 272


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Copyright © by PraceDyplomowe.edu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.