Mamy 15125

przykładowe prace

...
...największy zbiór zawierający

gotowe wzory prac

w sieci!
logo PraceDyplomowe.edu.pl

   katalog gotowych wzorów

zdjecie-przykladowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-wzor-pracy-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-gotowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl
Tu przeszukasz całą bazę prac w sposób szybki i zautomatyzowany.
Zobacz prace podzielone tematami:

Numer pracy:   11046
Temat pracy:  

Grecki ideał wychowawczy i jego współczesna recepcja

Liczba stron:   63

Spis treści / plan pracy:
Wstęp

Rozdział I
Starożytna geneza i interpretacja kalokagathii

      1.1 Homeryckie korzenie ideału
      1.2. Kalokagathia w ujęciu platona i arystotelesa
      1.3. Kulturowe wzorce kalokagathii

Rozdział II
Kalokagathia jako cel paidei

      2.1. Ateński a spartański system wychowawczy
      2.2. Edukacja fizyczna
      2.3. Edukacja moralna
      2.4. Edukacja intelektualna

Rozdział III
Współczesna recepcja kalokagathii

      3.1. Pedagogika Pierre’a de Coubertin
      3.2. Kalokagathia w sporcie
      3.3. Współczesna etyka a kalokagathia

Zakończenie
Bibliografia

Opis zawartości pracy:


      Autor pracy podjął się zadaniu jakim jest ukazanie genezy ideału, jakim była kalokagathia poprzez sięgnięcie także do epoki przed-homeryckiej. Zaprezentowanie myśli starożytnych filozofów i pedagogów greckich lub związanych z Helladą, a wśród nich jednych z najwybitniejszych, którzy wypowiedzieli się na temat kalokagathii, mianowicie Platona i Arystotelesa.
   Naszkicowanie kulturowych wzorców kalokagathii, ucieleśniających ten ideał, zwłaszcza zaczerpniętych z Iliady i Odysei Homera, mianowicie: Achillesa i Odyseusza.
   Zaprezentowanie ideału ateńskiego (kalokagathia) i spartańskiego oraz podjęcie próby wyprowadzenia nie tyle różnic, który są już bardzo znane i całościowo opracowane, ale potencjalnych między tymi dwoma ideałami wychowawczymi podobieństw.
   Ukazanie rodzajów edukacji składających się na realizację ideału, jakim była kalokagathia, czyli edukacji fizycznej, moralnej i intelektualnej.
   Naszkicowanie możliwości recepcji owego starożytnego ideału (kalokagathii) we współczesnej pedagogii i edukacji, począwszy od podjęcia takiej próby na gruncie sportowym przez Pierre’a de Coubertina.
   Wskazanie na konflikty etyczne w przypadku niekonsekwentnego urzeczywistniania kalokagathii, na przykład na gruncie sportowym, nawet jeśli ideał ten nie jest w pełni realizowany.
   W pracy zamierza zaprezentować cele i metody greckiego wychowania w epoce starożytnej, ale też wskazać, w jaki sposób obecne wychowanie nawiązuje lub może nawiązywać do kalokagathii, bądź jak bardzo i wychowanie, i sam sport od tego ideału odbiega, zwłaszcza jeśli chodzi o etykę.

   


Zamawiam:
Wartość zamówienia: PLN
Twój e-mail:


Jeśli chcesz zadać pytanie dotyczące tej pracy, kliknij w poniższy przycisk.Na wszystkie zapytania odpowiadamy codziennie, najpóźniej w przeciągu 24h.

Szybkie i wygodne płatności.
dostepne formy płatności


Zastrzegamy, iż wzorcowe prace magisterskie, prace licencjackie, prace dyplomowe, prace podyplomowe, prace inżynierskie, prace semestralne, prace zaliczeniowe, referaty, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania jakie oferujemy mają wyłącznie charakter informacyjny. Każda praca magisterska, licencjacka, inżynierska lub inna praca dyplomowa zakupiona w serwisie musi być traktowana wyłącznie jako wzór, przykład do przygotowania własnej pracy naukowej, przyspieszjąc tym samym proces pisania pracy całkowicie zgodny z obowiązującym w Polsce prawem. Nie bierzemy odpowiedzialności za konsekwencje związane z wykorzystaniem przesłanych przez nas prac. Należy pamiętać o przestrzeganiu obowiązujących przepisów Prawa Autorskiego oraz Art. 272


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Copyright © by PraceDyplomowe.edu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.