Mamy 13940

przykładowe prace

...
...największy zbiór zawierający

gotowe wzory prac

w sieci!
logo PraceDyplomowe.edu.pl

   katalog gotowych wzorów

zdjecie-przykladowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-wzor-pracy-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-gotowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl
Tu przeszukasz całą bazę prac w sposób szybki i zautomatyzowany.
Zobacz prace podzielone tematami:

Numer pracy:   11018
Temat pracy:  

Międzypokoleniowe różnice w odbiorze zabaw dziecięcych

Liczba stron:   54

Spis treści / plan pracy:
Wstęp

Rozdział I
Problematyka zabawy w literaturze pedagogicznej i psychologicznej

      1.1. Pojęcie zabawy
      1.2. Rodzaje zabaw
         1.2.1. Zabawy manipulacyjne
         1.2.2. Zabawy konstrukcyjne
         1.2.3. Zabawy tematyczne
         1.2.4. Zabawy ruchowe
         1.2.5. Zabawy dydaktyczne
      1.3. Znaczenie zabawy w okresie wczesnoszkolnym
      1.4. Dawne i nowe zabawy podwórkowe

Rozdział II
Metodologia badań własnych

      2.1. Cel i przedmiot badań
      2.2. Problemy badawcze
      2.3. Metody badań zastosowane w pracy
      2.4. Organizacja i teren badań

Rozdział III
Analiza badań własnych

      3.1. Międzypokoleniowe różnice w zabawach dziecięcych

Zakończenie
Streszczenie
Bibliografia
Aneks

Opis zawartośći pracy:


      Praca dotyczy tematyki związanej z międzypokoleniowymi różnicami w zabawach dziecięcych. Głównym celem badań było zbadanie, czy występują różnicę w zabawach dziecięcych między pokoleniem dwudziestego, a dwudziestego pierwszego wieku. Inspiracją do podjętej tematyki, było zbadanie jak na przestrzeni lat zmienia się rola zabawy w życiu każdego człowieka. Jakie formy zabaw są popularne w dzisiejszym świecie i co je odróżnia od zabaw z lat dziewięćdziesiątych. Niniejsza praca przyjmuje formę teoretyczno-badawczą i składa się z trzech rozdziałów.
      W pierwszym rozdziale zostały przedstawione założenia teoretyczne odnośnie istoty pojęcia zabawy. Szczegółowo przedstawiona została klasyfikacja zabaw, jak również znaczenie zabawy w okresie wczesnoszkolnym oraz ukazanie dawnych i nowych zabaw podwórkowych.
      Metodologia badań własnych została zaprezentowana w rozdziale drugim, który wyjaśnia cel i przedmiot badań, problem badawczy oraz metodę jaka została wykorzystana w badaniach. Do przeprowadzenia badań wybrano metodę wywiadu częściowo kierowanego oraz indywidualnego według klasyfikacji K. Rubachy. Badania zostały przeprowadzone w Zespole Placówek Oświatowych w Szreńsku. Następnie przedstawioną organizacje i teren badań.
      Rozdział ostatni poświęcony jest analizie badań własnych. Przedstawione wyniki nie były dużym zaskoczeniem dla badacza, ponieważ potwierdziły, że występują różnice w zabawach dziecięcych. Gadżety technologiczne, które zawładnęły dziećmi przewyższają w dużym stopniu nad zabawami tradycyjnymi, w szczególności zabawami ruchowymi. Przeprowadzone badania pozwolą w przyszłości bardziej zagłębić się w analizę zabaw i różnic jakie występują między pokoleniami. Wiąże się to z tym, że można poszerzyć podmiot badanych, aby zobaczyć jak na przestrzeni lat zmienia się forma zabawy i jaką funkcję pełni w życiu zarówno dziecka jak i dorosłych. W zakończeniu zostały zawarte wnioski z przeprowadzony badań. Praca zawiera bibliografię i aneks.
          


Zamawiam:
Wartość zamówienia: PLN
Twój e-mail:


Jeśli chcesz zadać pytanie dotyczące tej pracy, kliknij w poniższy przycisk.Na wszystkie zapytania odpowiadamy codziennie, najpóźniej w przeciągu 24h.

Umożliwiamy szybkie, bezpieczne i wygodne płatności za pomocą serwisu tpay.com
Umożliwiamy szybkie płatności internetowe za pomocą serwisu tpay.com

Zastrzegamy, iż wzorcowe prace magisterskie, prace licencjackie, prace dyplomowe, prace podyplomowe, prace inżynierskie, prace semestralne, prace zaliczeniowe, referaty, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania jakie oferujemy mają wyłącznie charakter informacyjny. Każda praca magisterska, licencjacka, inżynierska lub inna praca dyplomowa zakupiona w serwisie musi być traktowana wyłącznie jako wzór, przykład do przygotowania własnej pracy naukowej, przyspieszjąc tym samym proces pisania pracy całkowicie zgodny z obowiązującym w Polsce prawem. Nie bierzemy odpowiedzialności za konsekwencje związane z wykorzystaniem przesłanych przez nas prac. Należy pamiętać o przestrzeganiu obowiązujących przepisów Prawa Autorskiego oraz Art. 272


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Copyright © by PraceDyplomowe.edu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.