Mamy 15107

przykładowe prace

...
...największy zbiór zawierający

gotowe wzory prac

w sieci!
logo PraceDyplomowe.edu.pl

   katalog gotowych wzorów

zdjecie-przykladowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-wzor-pracy-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-gotowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl
Tu przeszukasz całą bazę prac w sposób szybki i zautomatyzowany.
Zobacz prace podzielone tematami:

Numer pracy:   11018
Temat pracy:  

Międzypokoleniowe różnice w odbiorze zabaw dziecięcych

Liczba stron:   54

Spis treści / plan pracy:
Wstęp

Rozdział I
Problematyka zabawy w literaturze pedagogicznej i psychologicznej

      1.1. Pojęcie zabawy
      1.2. Rodzaje zabaw
         1.2.1. Zabawy manipulacyjne
         1.2.2. Zabawy konstrukcyjne
         1.2.3. Zabawy tematyczne
         1.2.4. Zabawy ruchowe
         1.2.5. Zabawy dydaktyczne
      1.3. Znaczenie zabawy w okresie wczesnoszkolnym
      1.4. Dawne i nowe zabawy podwórkowe

Rozdział II
Metodologia badań własnych

      2.1. Cel i przedmiot badań
      2.2. Problemy badawcze
      2.3. Metody badań zastosowane w pracy
      2.4. Organizacja i teren badań

Rozdział III
Analiza badań własnych

      3.1. Międzypokoleniowe różnice w zabawach dziecięcych

Zakończenie
Streszczenie
Bibliografia
Aneks

Opis zawartośći pracy:


      Praca dotyczy tematyki związanej z międzypokoleniowymi różnicami w zabawach dziecięcych. Głównym celem badań było zbadanie, czy występują różnicę w zabawach dziecięcych między pokoleniem dwudziestego, a dwudziestego pierwszego wieku. Inspiracją do podjętej tematyki, było zbadanie jak na przestrzeni lat zmienia się rola zabawy w życiu każdego człowieka. Jakie formy zabaw są popularne w dzisiejszym świecie i co je odróżnia od zabaw z lat dziewięćdziesiątych. Niniejsza praca przyjmuje formę teoretyczno-badawczą i składa się z trzech rozdziałów.
      W pierwszym rozdziale zostały przedstawione założenia teoretyczne odnośnie istoty pojęcia zabawy. Szczegółowo przedstawiona została klasyfikacja zabaw, jak również znaczenie zabawy w okresie wczesnoszkolnym oraz ukazanie dawnych i nowych zabaw podwórkowych.
      Metodologia badań własnych została zaprezentowana w rozdziale drugim, który wyjaśnia cel i przedmiot badań, problem badawczy oraz metodę jaka została wykorzystana w badaniach. Do przeprowadzenia badań wybrano metodę wywiadu częściowo kierowanego oraz indywidualnego według klasyfikacji K. Rubachy. Badania zostały przeprowadzone w Zespole Placówek Oświatowych w Szreńsku. Następnie przedstawioną organizacje i teren badań.
      Rozdział ostatni poświęcony jest analizie badań własnych. Przedstawione wyniki nie były dużym zaskoczeniem dla badacza, ponieważ potwierdziły, że występują różnice w zabawach dziecięcych. Gadżety technologiczne, które zawładnęły dziećmi przewyższają w dużym stopniu nad zabawami tradycyjnymi, w szczególności zabawami ruchowymi. Przeprowadzone badania pozwolą w przyszłości bardziej zagłębić się w analizę zabaw i różnic jakie występują między pokoleniami. Wiąże się to z tym, że można poszerzyć podmiot badanych, aby zobaczyć jak na przestrzeni lat zmienia się forma zabawy i jaką funkcję pełni w życiu zarówno dziecka jak i dorosłych. W zakończeniu zostały zawarte wnioski z przeprowadzony badań. Praca zawiera bibliografię i aneks.
          


Zamawiam:
Wartość zamówienia: PLN
Twój e-mail:


Jeśli chcesz zadać pytanie dotyczące tej pracy, kliknij w poniższy przycisk.Na wszystkie zapytania odpowiadamy codziennie, najpóźniej w przeciągu 24h.

Szybkie i wygodne płatności.
dostepne formy płatności


Zastrzegamy, iż wzorcowe prace magisterskie, prace licencjackie, prace dyplomowe, prace podyplomowe, prace inżynierskie, prace semestralne, prace zaliczeniowe, referaty, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania jakie oferujemy mają wyłącznie charakter informacyjny. Każda praca magisterska, licencjacka, inżynierska lub inna praca dyplomowa zakupiona w serwisie musi być traktowana wyłącznie jako wzór, przykład do przygotowania własnej pracy naukowej, przyspieszjąc tym samym proces pisania pracy całkowicie zgodny z obowiązującym w Polsce prawem. Nie bierzemy odpowiedzialności za konsekwencje związane z wykorzystaniem przesłanych przez nas prac. Należy pamiętać o przestrzeganiu obowiązujących przepisów Prawa Autorskiego oraz Art. 272


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Copyright © by PraceDyplomowe.edu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.