Wpływ zjawiska globalizacji na bezpieczeństwo państwa

Wstęp..........3

Zakończenie ..........63
Bibliografia.......... 67
Spis tabel ..........69

Praca została opracowana w czterech rozdziałach, każdy rozdział zawiera podrozdziały, które rozwijają prezentowane zagadnienia.
      Rozdział pierwszy pracy został poświęcony takim zagadnieniom jak moje uzasadnienie wyboru tematu pracy, jej cele, problemy oraz postawiona hipoteza robocza. W tym rozdziale wskazałam również na metody i techniki badawcze, które zostały zastosowane.
      W rozdziale drugim szczegółowo przedstawiona, scharakteryzowano i omówiono zagadnienie zjawiska globalizacji. Wskazano również na jego pochodzenie i trendy rozwoju. W niniejszym rozdziale poświęcono również uwagę na wskazanie szans i zagrożeń jakie może nieść zjawisko globalizacji. Tak obiektywne podejście do tematu pozwoliło na sformułowanie wniosków na temat trendów w rozwoju tego interesującego dla nauki zjawiska.
      Rozdział trzeci niniejszej pracy porusza zagadnienie istoty bezpieczeństwa narodowego, a w poszczególnych podrozdziałach rozwijane są zagadnienia polityki i strategii bezpieczeństwa.
      Rozdział ostatni czwarty wskazuje na korelacje pomiędzy bezpieczeństwem, a zjawiskiem globalizacji. Poszczególne podrozdziały pracy rozwijają takie zagadnienie jak nowy rodzaj terroryzmu, którym jest cyberterroryzm. Jak również wskazują na kompresję czasu i przestrzeni jako nośnik w rozwoju zjawiska globalizacji. W ostatnim rozdziale pracy ukazana została również wielowymiarowość zjawiska jakim jest globalizacja.