Mamy 15107

przykładowe prace

...
...największy zbiór zawierający

gotowe wzory prac

w sieci!
logo PraceDyplomowe.edu.pl

   katalog gotowych wzorów

zdjecie-przykladowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-wzor-pracy-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-gotowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl
Tu przeszukasz całą bazę prac w sposób szybki i zautomatyzowany.
Zobacz prace podzielone tematami:

Numer pracy:   10865
Temat pracy:  

Pracoholizm jako zjawisko patologiczne

Liczba stron:   69

Spis treści / plan pracy:
Wstęp

Rozdział I
Zachowania etyczne i nieetyczne w organizacji
      1.1. Zachowania dysfunkcyjne i patologiczne w organizacji
      1.2. Rola i znaczenie etyki w zarządzaniu kadrami
      1.3. Rola menedżera w zarządzaniu nieetycznymi pracownikami

Rozdział II
Pracoholizm jako przykład zachowania nieetycznego
      2.1. Istota i pojęcie zjawiska pracoholizmu
      2.2. Uwarunkowania indywidualne, grupowe oraz organizacyjne pracoholizmu.
      2.3. Rodzaje pracoholizmu
      2.4. Skutki pracoholizmu w wymiarze jednostkowym, organizacyjnym, społecznym
      2.5. Metody zapobiegania procesowi pracoholizmu

Rozdział III
Pracoholizm – blaski i cienie
      3.1. Metodyka badawcza
      3.2. Charakterystyka materiału empirycznego
      3.3. Podsumowanie materiału empirycznego

Zakończenie
Bibliografia
Spis tabel
Spis rysunków
Załączniki

Opis zawartości pracy:

Do weryfikacji hipotez użyto metody jakościowej w postaci wywiadu. Pomysł na pracę stanowi wyraz zainteresowania problematyką zarządzania zasobami ludzkimi oraz socjologią. Uzasadniając wybór problematyki, należy zauważyć, iż jest ona uniwersalna, wielowymiarowa i szczególnie ważna zarówno z punktu widzenia socjologów jak i praktyków zarządzania. Pracoholizm należy bowiem do tych zjawisk, które wywiera wpływ na funkcjonowanie jednostki, jej rodziny oraz organizacji z którą jest ona związana. Opracowanie składa się z trzech rozdziałów.
      W pierwszym rozdziale omówiono zachowania dysfunkcyjne i patologiczne w organizacji. Ponadto wskazano na znaczenie etyki w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Zwieńczenie rozdziału pierwszego stanowi przybliżenie roli menedżera w zarządzaniu nieetycznymi pracownikami. Diagnoza zachowań patologicznych może stanowić skarbnicę wiedzy o organizacji.
      W rozdziale drugim skupiono się na analizie zjawiska pracoholizmu jako przykładu zachowania patologicznego. Przedstawiono jego istotę, uwarunkowania (indywidualne, grupowe, organizacyjne) oraz skutki w wymiarze jednostkowym, organizacyjnym i społecznym. Zaprezentowano również rodzaje pracoholizmu. Uzupełnienie powyższych elementów stanowią metody zapobiegania procesowi pracoholizmu.
      Trzeci rozdział pracy zawiera metodykę badań własnych. Opisano w nim metodykę badań, przedstawiono zgromadzony materiał empiryczny oraz wnioski z jego opracowania.
          


Zamawiam:
      
      
      
      
      
      
      
Wartość zamówienia: PLN
Twój e-mail:


Jeśli chcesz zadać pytanie dotyczące tej pracy, kliknij w poniższy przycisk.Na wszystkie zapytania odpowiadamy codziennie, najpóźniej w przeciągu 24h.

Szybkie i wygodne płatności.
dostepne formy płatności


Zastrzegamy, iż wzorcowe prace magisterskie, prace licencjackie, prace dyplomowe, prace podyplomowe, prace inżynierskie, prace semestralne, prace zaliczeniowe, referaty, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania jakie oferujemy mają wyłącznie charakter informacyjny. Każda praca magisterska, licencjacka, inżynierska lub inna praca dyplomowa zakupiona w serwisie musi być traktowana wyłącznie jako wzór, przykład do przygotowania własnej pracy naukowej, przyspieszjąc tym samym proces pisania pracy całkowicie zgodny z obowiązującym w Polsce prawem. Nie bierzemy odpowiedzialności za konsekwencje związane z wykorzystaniem przesłanych przez nas prac. Należy pamiętać o przestrzeganiu obowiązujących przepisów Prawa Autorskiego oraz Art. 272


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Copyright © by PraceDyplomowe.edu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.