Logistyka zaopatrzenia i dystrybucji w przedsiębiorstwie handlowym na podstawie sklepu internetowego Hit-Meble

Wstęp..........3

Logistyka zaopatrzenia i dystrybucji przedsiębiorstwa handlowego w kotekście literatury przedmiotu

1.1. System dystrybucji – ogólna charakterystyka..........5
      1.2. Logistyka procesów zaopatrzenia i dystrybucji oraz jej zadania..........9
      1.3. Strategie zaopatrzeniowe i dystrybucyjne..........14

Logistyka zaopatrzenia i dystrybucji w erze Internetu

2.1. Wpływ e – biznesu na zarządzanie łańcuchem dostaw..........23
      2.2. Elektroniczne kanały dystrybucji..........27
      2.3. System logistyki zaopatrzenia i dystrybucji w handlu elektronicznym..........29

Analiza funkocjnowania zaopatrzenia i dystrybucji w sklepie Hit Meble

3.1. Specyfika prowadzenia sklepu internetowego..........34
      3.2. Logistyka zaopatrzenia i dystrybucji w analizowanym przedsiębiorstwie..........38
      3.3. Ocena funkcjonowania logistyki zaopatrzenia i dystrybucji oraz propozycje usprawnień..........43

Zakończenie..........45
Bibliografia..........47
Strony internetowe..........47
Spis schematów..........48
Spis tabel..........48
Spis rysunków..........48

Celem niniejszej pracy
jest przybliżenie funkcjonowania logistyki w przedsiębiorstwie wykorzystującym technologie internetowe na przykładzie sklepu HIT MEBLE. W pracy wykorzystano obserwacje i wewnętrzne dane statystyczne udostępnione przez firmę. Praca składa się z trzech logicznie następujących po sobie rozdziałów.
   W pierwszym rozdziale omówiono zagadnienia dotyczące dystrybucji i zaopatrzenia. Przedstawiono pokrótce definicje dotyczące struktury dystrybucyjnej i zaopatrzeniowej oraz wyszczególniono zadania dotyczące obydwu działów. W rozdziale pierwszym można doszukać się również informacji dotyczących strategii wykorzystywanych w przedsiębiorstwach w zakresie zaopatrzenia i dystrybucji.
   Rozdział drugi skupia się na erze Internetu w logistyce. Można w nim znaleźć dane dotyczące elektronicznych kanałów dystrybucji, a także wiadomości o handlu elektronicznym i jego systemach. Rozdział ten przybliża również jak e-biznes wpłynął na rozwój logistyki i jaką rolę odgrywa w łańcuchach dostaw.
   Pracę wieńczy rozdział trzeci opisujący konkretną firmę jaką jest HIT MEBLE trudniące się sprzedażą mebli i wyposażenia za wykorzystaniem technologii internetowych. W tym rozdziale przedstawiono specyfikę prowadzenia tego rodzaju sklepu, zobrazowano i oceniono funkcjonowanie logistyki zaopatrzenia I dystrybucji na konkretnym przykładzie oraz zaproponowano usprawnienia, które mogą wspomóc dalsze działanie przedsiębiorstwa. W pracy wykorzystano następujące źródła: wydawnictwa zwarte, artykuły naukowe oraz informacje pochodzące ze stron internetowych.