Koszty obsługi klienta na przykładzie firmy Rhenus Logistics

2.3. Obliczanie kosztów w przedsiębiorstwie – przykład liczbowy.......... 24

Dane finansowe i obsługa klienta w firmie Rhenus Logistics
      3.1. Ogólna charakterystyka firmy Rhenus Logistics ..........26
      3.2. Transakcyjne i potransakcyjne elementy obsługi klienta w firmie RL ..........37
      3.3. Analiza finansowa kosztów obsługi klienta w firmie RL.......... 47

Zakończenie.......... 50
Bibliografia.......... 53
Spis tabel.......... 55
Spis rysunków

Praca koncentruje się w głównej mierze na kosztach obsługi klienta oraz składa się z wstępu, trzech rozdziałów oraz zakończenia pracy.
      Rozdział pierwszy przedstawia definicję pojęcia obsługi klienta w wymiarze logistycznym w przedsiębiorstwie. Ponadto rozdział zawiera opis różnic i cech wspólnych pomiędzy logistyczną a marketingową obsługą klienta oraz rozważania na temat elementów oraz mierników związanych z obsługą klienta.
      Drugi rozdział ukazuje problematykę kosztów ponoszonych w przedsiębiorstwie. Zawarty jest opis kosztów oraz rodzaje opłat i ogólnych kosztów firmy. Na przykładzie liczbowym przedstawione jest obliczanie finansowe w obrębie podstawowych wydatków.
      W trzecim rozdziale przybliżono charakterystykę firmy Rhenus Logistics. Opisano jej główne misje oraz strukturę organizacyjną. W dalszej części pracy przedstawiono elementy transakcyjne i potransakcyjne w firmie Rhenus Logistics. Końcowa część rozdziału zawiera analizę finansową ponoszonych kosztów obsługi klienta w przedsiębiorstwie RL na podstawie raportu finansowego. Wszystkie materiały zastosowane w tym rozdziale pochodzą z miejsca pracy autora.