Mamy 15061

przykładowe prace

...
...największy zbiór zawierający

gotowe wzory prac

w sieci!
logo PraceDyplomowe.edu.pl

   katalog gotowych wzorów

zdjecie-przykladowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-wzor-pracy-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-gotowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl
Tu przeszukasz całą bazę prac w sposób szybki i zautomatyzowany.
Zobacz prace podzielone tematami:

Numer pracy:   10742
Temat pracy:  

Systemy informatyczne w bankowości

Liczba stron:   72

Spis treści / plan pracy:

Wstęp..........3

Rozdział I
Geneza Informatyki Bankowej.
      1.1 Krótko o bankowości..........5
      1.2 Historia i rozwój informatyki bankowej..........9
      1.3 Znaczenie IT w bankowości..........13
      1.4 Bankomaty oraz sprzęt komputerowy..........16

Rozdział II
Bankowy System Informatyczny.
      2.1 Podział i struktura bankowego systemu informatycznego..........21
      2.2 Architektury bankowych systemów informatycznych..........26
      2.3 System scentralizowany i zdecentralizowany na przykładach..........31

Rozdział III
Komputerowe Narzędzia Bankowe
      3.1 Systemy wspomagające zarządzanie..........36
      3.2 Komputerowe systemy kredytowe..........41
      3.3 Systemy rozliczeniowe..........46

Rozdział IV
Bankowość Wirtualna
      4.1 Bankowość elektroniczna – sukces czy porażka?..........51
      4.2 Bezpieczeństwo..........55
      4.3 Bank wirtualny Inteligo..........59
      4.4 Bank wirtualny Toyota..........63
      4.5 Porównanie banków Inteligo i Toyota..........65

Zakończenie..........68
Bibliografia..........69
Źródła internetowe..........70
Spis rysunków i tabel..........72


Opis zawarości pracy:


      W pierwszym rozdziale autor ukazał sposób funkcjonowania systemu bankowego w Polsce, uregulowania prawne, jego ewolucję na przestrzeni lat poczynając od roku 1989 oraz strukturę finansową. Nie można było również pominąć historii samej informatyki w kontekście bankowości i jej znaczenia dla instytucji finansowej jaką jest bank.
      W rozdziale drugim skupiono się już na bankowych systemach informatycznych. Starałem się odpowiedzieć na pytanie co to jest bankowy system informatyczny i jakie posiada funkcje. Podczas projektowania systemu informatycznego zawsze spotykamy problemy. System informatyczny dla banku, należy do tych najbardziej skomplikowanych i ten rozdział ukazuje typowe problemy jakie napotykają projektanci podczas realizacji takiego projektu oraz ich rozwiązanie poprzez dopasowanie odpowiedniej architektury do postawionych wymogów.
      Trzeci rozdział zawiera szczegółową analizę komputerowych narzędzi wykorzystywanych do zarządzania bankiem. Instytucja takiego formatu nie może się obejść bez różnego rodzaju systemów ekspertowych. Przedstawiłem, ponadto zasadę działania systemu przydzielania kredytów i korzyści z nim związane. W dalszej części tego rozdziału poruszony został temat rozliczeń międzybankowych i międzynarodowych, głównie na arenie europejskiej.
      Rozdział czwarty i ostatni dotyczy bankowości wirtualnej. To dział bankowości, który znany i popularny jest od dawna, ale w związku z szalejącym obecnie na świecie kryzysem finansowym na pewno kluczowy. Ma ogromne znaczenie w związku z redukcją kosztów. W tej części swojej pracy poświęciłem uwagę dwóm bankom, które mnie zainteresowały. Mianowicie znany od dawna i często stawiany za wzór bank Inteligo oraz Toyota Bank, który bardzo pochlebne recenzje przeplata z rzadkimi przypadkami krytyki. Nie mogło także zabraknąć miejsca na bezpieczeństwo. W związku z tym temat ten również znalazł się w tym rozdziale.


Zamawiam:
      
      
      
      
      
      
      
Wartość zamówienia: PLN
Twój e-mail:


Jeśli chcesz zadać pytanie dotyczące tej pracy, kliknij w poniższy przycisk.Na wszystkie zapytania odpowiadamy codziennie, najpóźniej w przeciągu 24h.

Szybkie i wygodne płatności.
dostepne formy płatności


Zastrzegamy, iż wzorcowe prace magisterskie, prace licencjackie, prace dyplomowe, prace podyplomowe, prace inżynierskie, prace semestralne, prace zaliczeniowe, referaty, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania jakie oferujemy mają wyłącznie charakter informacyjny. Każda praca magisterska, licencjacka, inżynierska lub inna praca dyplomowa zakupiona w serwisie musi być traktowana wyłącznie jako wzór, przykład do przygotowania własnej pracy naukowej, przyspieszjąc tym samym proces pisania pracy całkowicie zgodny z obowiązującym w Polsce prawem. Nie bierzemy odpowiedzialności za konsekwencje związane z wykorzystaniem przesłanych przez nas prac. Należy pamiętać o przestrzeganiu obowiązujących przepisów Prawa Autorskiego oraz Art. 272


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Copyright © by PraceDyplomowe.edu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.