Leasing jako źródło finansowania majątku na przykładzie przedsiębiorstwa XYZ

Wprowadzenie do problematyki leasingu

1.1. Pojęcie i istota leasingu
      1.2. Geneza i rozwój regulacji leasingu w Polsce i na świecie
      1.3. Zasadnicze elementy umowy leasingowej
      1.4. Strony umowy leasingu

Rodzaje leasingu

2.1. Klasyfikacja leasingu w literaturze
      2.2. Leasing pośredni i bezpośredni
      2.3. Leasing finansowy i operacyjny
      2.4. Pozostałe odmiany leasingu

Leasing jako forma finansowania przedsiębiorstwa XYZ

4.1. Identyfikacja przedsiębiorstwa
      4.2. Rodzaje transakcji leasingowych występujących w przedsiębiorstwie XYZ
      4.3. Ocena leasingu w porównaniu z innymi formami finansowania majątku

Zakończenie
Spis tabel
Spis rysunków
Spis schematów

Celem niniejszej pracy
jest szczegółowe omówienie leasingu na przykładzie finansowania majątku przedsiębiorstwa XYZ. Praca składa się z trzech rozdziałów i zakończenia.
      Rozdział pierwszy stanowi swoiste wprowadzenie do problematyki leasingu. W rozdziale tym szerzej charakte-rystyce poddano pojęcie i istotę leasingu, omówiono genezę i rozwój regulacji leasingu w Polsce i na świecie, opisano zasadnicze elementy umowy leasingu oraz strony takiej umowy.
      W rozdziale drugim przedstawiono rodzaje leasingu według różnych form klasyfikacji. Szczegółowo omówiono przede wszystkim te rodzaje leasingu, które najczęściej stosuje się w praktyce gospodarczej, czyli m.in. leasing finansowy i leasing operacyjny.
      Rozdział trzeci stanowił płaszczyznę do identyfikacji przedsiębiorstwa XYZ oraz szczegółowe omówienia transakcji leasingowych występujących w tej firmie. Rozdział kończy ocena leasingu w porównaniu z innymi formami finansowania majątku. Praca została napisana na podstawie dostępnej literatury przedmiotu z zakresu finansowania działalności gospodarczej oraz prawa regulującego tę materię. W praktycznej realizacji tematu niezbędne okazały się informacje i dokumenty udostępnione przez XYZ, za które serdecznie dziękuję.

Szybkie i wygodne płatności.
dostepne formy płatności