Uwarunkowania systemu wynagrodzeń pracowników na przykładzie przedsiębiorstwa XYZ

Istota i znaczenie wynagrodzeń

1.1. Pojęcie i funkcje wynagrodzeń
            1.2. Zasady i cechy wynagrodzenia za pracę
            1.3. Formy wynagrodzeń
            1.4. Składowe wynagrodzenia

System wynagrodzeń w ujęciu teoretycznym

2.1. Pojęcie systemu wynagrodzeń
            2.2. Charakterystyka strategii płac
            2.3. Sposoby wynagradzania za pracę
            2.4. Wynagrodzenie za pracę a system motywacji

Praktyczne ujęcie systemu wynagrodzeń badanego przedsiębiorstwa

3.1. Charakterystyka badanego przedsiębiorstwa
            3.2. Analiza systemu wynagrodzeń badanego przedsiębiorstwa
            3.3. Narzędzia motywowania pracowników badanego przedsiębiorstwa

Ocena systemu wynagrodzeń pracowników w aspekcie badań własnych

4.1. Metodyka badań
            4.2. Cel i przedmiot badań
            4.3. Problemy badawcze i hipotezy
            4.4. Charakterystyka badanej zbiorowości
            4.5. Analiza wyników badań i weryfikacja hipotez
            4.6. Wnioski z badań

Zakończenie
Załączniki- Ankieta.

Tematem niniejszej pracy
magisterskiej są „Uwarunkowania systemu wynagrodzeń pracowników na przykładzie przedsiębiorstwa X”. Celem niniejszej pracy jest analiza i ocena systemu wynagrodzeń funkcjonującego w ujęciu teoretycznym i praktycznym. Struktura pracy obejmuje wstęp, cztery rozdziały i zakończenie.
      Rozdział pierwszy przedstawia pojęcie, funkcje, formy wynagrodzeń oraz przedstawia składowe wynagrodzeń.
      Drugi rozdział dotyczy charakterystyki systemu wynagrodzeń, strategii płac, sposobów wynagradzania za pracę oraz funkcji motywacji w ujęciu wynagradzania za pracę.
      W trzecim rozdziale przedstawiona została charakterystyka badanego przedsiębiorstwa, uwzględnia narzędzia motywowania pracowników, oraz składniki systemu wynagrodzeń.
      Natomiast w rozdziale czwartym zaprezentowano wyniki badań własnych, na które składają się metodyka badań, cel i przedmiot badań, problemy badawcze i hipotezy. Rozdział prezentuje charakterystykę badanej zbiorowości, analizę wyników badań oraz wnioski z badań. Zakończona jest wnioskami z przeprowadzonych badań. Niniejsza praca oparta jest na współczesnej literaturze przedmiotu, analizie wyników badań oraz własnych obserwacjach.