Wspomaganie zarządzania relacjami z klientem przy wykorzystaniu systemów

Systemy klasy CRM
      1.1. Koncepcja systemów CRM
      1.2. Architektura systemów CRM
      1.3 Korzyści z wdrożenia systemu CRM
      1.4 Wdrożenia i perspektywy rozwoju systemów CRM w Polsce

Systemy business intelligence
      2.1. Analiza danych dotyczących klientów
         2.1.1. Hurtownia danych
         2.1.2. Systemy pytająco - raportujące
         2.1.3. OLAP
      2.2. Idea i założenia eksploracji danych

Rynek narzędzi business intelligence

Zakończenie
Spis rysunków
Spis tabel
Spis wykresów

Całość pracy podzielona została na trzy rozdziały.
   Rozdział pierwszy poświęcony jest systemom zarządzania relacjami z klientem. W pierwszej części omówione zostały podstawowe założenia systemów klasy CRM oraz ich architektura. Następnie wskazane zostały najważniejsze korzyści z wdrożenia systemów do zarządzania relacjami z klientem oraz stopień ich wykorzystania przez polskie przedsiębiorstwa.
   W rozdziale drugim rozpatrzone zostały zagadnienia związane z analizą danych dotyczących klientów. Opisane zostały systemy wspomagania decyzji Business Intelligence, które obejmują hurtownie danych, systemy pytająco - raportujące, narzędzia OLAP oraz coraz bardziej popularne i jednocześnie najbardziej złożone techniki data mining. W ramach ostatnich dwóch części rozdziału opisane zostały założenia i zadania wykonywane przez eksplorację danych oraz stosowane w ramach niej algorytmy.
   W rozdziale trzecim przedstawiony został stan wykorzystania systemów Business Intelligence na polskim rynku, wskazując przy tym kierunki przyszłego ich rozwoju.