Analiza danych w systemach zarządzania relacjami z klientem

Kierunki rozwoju technologii informatycznych

Spis rysunków
Spis tabel
Spis wykresów

Całość pracy podzielona została na cztery rozdziały.
      Rozdział pierwszyprzedstawia ogólną analizę otoczenia, w jakim funkcjonują współcześnie przedsiębiorstwa oraz stanowi przegląd wykorzystywanych przez nie technologii informatycznych, które umożliwiają im podjęcie walki z konkurencją.
      Rozdział drugi poświęcony jest systemom zarządzania relacjami z klientem. W pierwszej części omówione zostały podstawowe założenia systemów klasy CRM, ich funkcjonalność oraz architektura. Następnie wskazane zostały najważniejsze aspekty związane z przygotowaniem firmy do wdrożenia strategii CRM, pokazując przy tym przyczyny niepowodzeń, koszty oraz korzyści z wdrożenia tych systemów. Ostatni podrozdział prezentuje stopień wykorzystania systemów do zarządzania relacjami z klientem na świecie, a w szczególności w Polsce, pokazując przy tym dostępne na polskim rynku systemy klasy CRM.
      W rozdziale trzecim rozpatrzone zostały zagadnienia związane z analizą danych dotyczących klientów. Następnie opisano systemy wspomagania decyzji Business Intelligence, które obejmują hurtownie danych, systemy pytająco - raportujące, narzędzia OLAP oraz coraz bardziej popularne i jednocześnie najbardziej złożone techniki data mining. W ramach ostatnich dwóch części rozdziału opisane zostały założenia i zadania wykonywane przez eksplorację danych oraz stosowane w ramach niej algorytmy.
      W rozdziale czwartym przedstawiony został stan wykorzystania systemów Business Intelligence na polskim rynku, przedstawiając przy tym najbardziej popularne narzędzia w zakresie eksploracji danych.