Mamy 13940

przykładowe prace

...
...największy zbiór zawierający

gotowe wzory prac

w sieci!
logo PraceDyplomowe.edu.pl

   katalog gotowych wzorów

zdjecie-przykladowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-wzor-pracy-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-gotowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl
Tu przeszukasz całą bazę prac w sposób szybki i zautomatyzowany.
Zobacz prace podzielone tematami:

Numer pracy:   10577
Temat pracy:  

Problem rasizmu we współczesnym świecie

Liczba stron:   46

Spis treści / plan pracy:
Wstęp.........4

Rozdział 1
Definicja rasizmu
      1.1. Geneza teorii rasistowskich .........7
      1.2. Rasizm w świetle definicji uznanych przez ONZ......... 11

Rozdział 2
Współczesny rasizm
      2.1. Rasizm w Europie .........14
      2.2. Rasizm w USA .........18
      2.3. Rasizm w państwach azjatyckich......... 31

Rozdział 3
Wybrane pro-rasistowskie organizacje i ruchy społeczne
      3.1. Ku Klux Klan .........34
      3.2. Organizacje neofaszystowskie......... 37

Rozdział 4
Walka z rasizmem
      4.1. Działalność Martina Luthera Kinga .........40
      4.2. Wybrane organizacje antyrasistowskie......... 42

Zakończenie .........44
Wykaz źródeł .........45

Opis zawartości pracy:

   Pierwszy rozdział
poświęcony jest definicji pojęcia rasizmu i jego krótkiej historii. Zawiera m.in. działalność historyczną ONZ stosowną w celu zapobiegania temu zjawisku za pomocą różnego rodzaju ustaw i innych metod walki z dyskryminacją rasową.
   Rozdział drugi otwiera się szerzej na sytuację rasizmu w różnych krajach, oraz na różnych kontynentach. Określa problem różnorodności zjawisk rasizmu, oraz jego poziom. Zawiera porównanie dyskryminacji rasowej w różnych państwach. W rozdziale zawarte są opisy funkcjonowania różnych struktur państwowych i niepaństwowych w aspekcie tego zjawiska, ora podejmowane przez nich działania w stosunku do dyskryminacji rasowej. Wśród najważniejszych przejawów walki ze zjawiskami rasizmu i dyskryminacji rasowej, zostały wymienione takie kraje i kontynenty jak: USA, Europa Zachodnia oraz Europa Wschodnia i Rosja oraz wybrane państwa Azji Wschodniej.
   Rozdział trzeci łączy najważniejsze informacje o grupach, organizacjach i ruchach prorasistowskich w różnych państwach Europy i USA. Omówiono w nim nie tylko liczbę danych ugrupowań ale ich cele, zadania, krótką historię powstania. Jednym z najważniejszych tematów tego rozdziału jest działalność i cele Ku Klux Klanu, oraz rozwój tej organizacji podczas różnych momentów historycznych.
   Ostatni rozdział opisuje działalność najważniejszych dzisiejszych czasach, organizacji, które walczą z dyskryminacją i ksenofobią w różnych państwach. Określa główne cele i zadania tych organizacji oraz ich znaczenie dla społeczeństwa. Rozdział ten obejmuje m.in. najważniejsze dokonania Martina Luthera Kinga.


Zamawiam:
Wartość zamówienia: PLN
Twój e-mail:


Jeśli chcesz zadać pytanie dotyczące tej pracy, kliknij w poniższy przycisk.Na wszystkie zapytania odpowiadamy codziennie, najpóźniej w przeciągu 24h.

Umożliwiamy szybkie, bezpieczne i wygodne płatności za pomocą serwisu tpay.com
Umożliwiamy szybkie płatności internetowe za pomocą serwisu tpay.com

Zastrzegamy, iż wzorcowe prace magisterskie, prace licencjackie, prace dyplomowe, prace podyplomowe, prace inżynierskie, prace semestralne, prace zaliczeniowe, referaty, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania jakie oferujemy mają wyłącznie charakter informacyjny. Każda praca magisterska, licencjacka, inżynierska lub inna praca dyplomowa zakupiona w serwisie musi być traktowana wyłącznie jako wzór, przykład do przygotowania własnej pracy naukowej, przyspieszjąc tym samym proces pisania pracy całkowicie zgodny z obowiązującym w Polsce prawem. Nie bierzemy odpowiedzialności za konsekwencje związane z wykorzystaniem przesłanych przez nas prac. Należy pamiętać o przestrzeganiu obowiązujących przepisów Prawa Autorskiego oraz Art. 272


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Copyright © by PraceDyplomowe.edu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.