Mamy 15125

przykładowe prace

...
...największy zbiór zawierający

gotowe wzory prac

w sieci!
logo PraceDyplomowe.edu.pl

   katalog gotowych wzorów

zdjecie-przykladowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-wzor-pracy-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-gotowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl
Tu przeszukasz całą bazę prac w sposób szybki i zautomatyzowany.
Zobacz prace podzielone tematami:

Numer pracy:   10577
Temat pracy:  

Problem rasizmu we współczesnym świecie

Liczba stron:   46

Spis treści / plan pracy:
Wstęp.........4

Rozdział 1
Definicja rasizmu
      1.1. Geneza teorii rasistowskich .........7
      1.2. Rasizm w świetle definicji uznanych przez ONZ......... 11

Rozdział 2
Współczesny rasizm
      2.1. Rasizm w Europie .........14
      2.2. Rasizm w USA .........18
      2.3. Rasizm w państwach azjatyckich......... 31

Rozdział 3
Wybrane pro-rasistowskie organizacje i ruchy społeczne
      3.1. Ku Klux Klan .........34
      3.2. Organizacje neofaszystowskie......... 37

Rozdział 4
Walka z rasizmem
      4.1. Działalność Martina Luthera Kinga .........40
      4.2. Wybrane organizacje antyrasistowskie......... 42

Zakończenie .........44
Wykaz źródeł .........45

Opis zawartości pracy:

   Pierwszy rozdział
poświęcony jest definicji pojęcia rasizmu i jego krótkiej historii. Zawiera m.in. działalność historyczną ONZ stosowną w celu zapobiegania temu zjawisku za pomocą różnego rodzaju ustaw i innych metod walki z dyskryminacją rasową.
   Rozdział drugi otwiera się szerzej na sytuację rasizmu w różnych krajach, oraz na różnych kontynentach. Określa problem różnorodności zjawisk rasizmu, oraz jego poziom. Zawiera porównanie dyskryminacji rasowej w różnych państwach. W rozdziale zawarte są opisy funkcjonowania różnych struktur państwowych i niepaństwowych w aspekcie tego zjawiska, ora podejmowane przez nich działania w stosunku do dyskryminacji rasowej. Wśród najważniejszych przejawów walki ze zjawiskami rasizmu i dyskryminacji rasowej, zostały wymienione takie kraje i kontynenty jak: USA, Europa Zachodnia oraz Europa Wschodnia i Rosja oraz wybrane państwa Azji Wschodniej.
   Rozdział trzeci łączy najważniejsze informacje o grupach, organizacjach i ruchach prorasistowskich w różnych państwach Europy i USA. Omówiono w nim nie tylko liczbę danych ugrupowań ale ich cele, zadania, krótką historię powstania. Jednym z najważniejszych tematów tego rozdziału jest działalność i cele Ku Klux Klanu, oraz rozwój tej organizacji podczas różnych momentów historycznych.
   Ostatni rozdział opisuje działalność najważniejszych dzisiejszych czasach, organizacji, które walczą z dyskryminacją i ksenofobią w różnych państwach. Określa główne cele i zadania tych organizacji oraz ich znaczenie dla społeczeństwa. Rozdział ten obejmuje m.in. najważniejsze dokonania Martina Luthera Kinga.


Zamawiam:
Wartość zamówienia: PLN
Twój e-mail:


Jeśli chcesz zadać pytanie dotyczące tej pracy, kliknij w poniższy przycisk.Na wszystkie zapytania odpowiadamy codziennie, najpóźniej w przeciągu 24h.

Szybkie i wygodne płatności.
dostepne formy płatności


Zastrzegamy, iż wzorcowe prace magisterskie, prace licencjackie, prace dyplomowe, prace podyplomowe, prace inżynierskie, prace semestralne, prace zaliczeniowe, referaty, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania jakie oferujemy mają wyłącznie charakter informacyjny. Każda praca magisterska, licencjacka, inżynierska lub inna praca dyplomowa zakupiona w serwisie musi być traktowana wyłącznie jako wzór, przykład do przygotowania własnej pracy naukowej, przyspieszjąc tym samym proces pisania pracy całkowicie zgodny z obowiązującym w Polsce prawem. Nie bierzemy odpowiedzialności za konsekwencje związane z wykorzystaniem przesłanych przez nas prac. Należy pamiętać o przestrzeganiu obowiązujących przepisów Prawa Autorskiego oraz Art. 272


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Copyright © by PraceDyplomowe.edu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.