Analiza bankowej oferty produktowej na rzecz klientów indywidualnych na przykładzie Alior Banku.

Wstęp..........5

Spis wykresów ..........105
Streszczenie ..........107

Celem pracy
jest analiza bankowej oferty produktowej skierowanej do klientów indywidualnych biorąc pod uwagę konkretna instytucję o nazwie Alior Bank. Pierwszy rozdział został poświęcony ewolucji systemu bankowego w Polsce. Skonkretyzowano pojecie „banku” i przedstawiono rozwój gospodarki bankowej w różnych okresach historycznych oraz zawarto zmiany, jakie nastąpiły po 1986 roku.
      Pierwszy rozdział to nie tylko historia polskiej bankowości, ale także funkcje banku centralnego i Rady Polityki Pieniężnej, istota funkcjonowania Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i Nadzoru Bankowego oraz formalno-prawne aspekty funkcjonowania systemu bankowego w Polsce.
      W drugim rozdziale został opisany bank, jako podmiot gospodarczy a wraz z nim rodzaje oraz funkcje, jakie pełni w gospodarce. Zostały, także wymienione główne czynności bankowe a mianowicie rozliczenia gotówkowe, bezgotówkowe oraz rozliczenia zagraniczne. W ostatnim podrozdziale rozdziału drugiego znajdują się przesłanki doskonalenia usług bankowych z naciskiem na odpowiedni marketing, który ma za zadanie przedstawić produkty bankowe w jak najlepszym świetle.
      Trzeci rozdział to głównie charakterystyka działalności Alior Banku, w której znalazły się: rozwój i powstanie badanego banku, aspekty strukturalno-organizacyjne, świadczone usługi finansowe oraz jego miejsce w polskim systemie bankowym.
      Czwarty rozdział to ocena oferty produktowej banku na rzecz klientów indywidualnych. W ocenie znalazły się różnego rodzaju konta osobiste, formy lokowania wolnych środków finansowych, dostępność kredytów oraz pożyczek, możliwości inwestycyjne i produkty z nimi związane, zabezpieczenia w formie ubezpieczeń najpopularniejszych Towarzystw Ubezpieczeniowych a także doradztwo inwestycyjne.