Rola wybranych czynników stylu życia w utrzymaniu zdrowia

Wstęp...........3

Spis wykresów...........54
Aneks...........56

Celem pracy
jest przedstawienie roli wybranych czynników stylu życia w utrzymaniu zdrowia. W przekonaniu, że zdrowy styl życia ma ogromny wpływ na utrzymanie zdrowia człowieka, oraz uważając, że kwestie, które, będą poruszane w pracy stały się ostatnio niezwykle aktualne, ważne dla społeczeństwa i nauki autor zdecydował się na podjęcie tego tematu w pracy. Aby umożliwić jak najbardziej pełną analizę tematu podzielno pracę na dwie części: cześć teoretyczną i empiryczną. Ich szczegółową strukturę zaprezentowano poniżej. Praca składa się z 4 rozdziałów, wstępu i zakończenia.
   Rozdział pierwszy przedstawia teoretyczne zagadnienia dotyczące zdrowia i stylu życia. Przedstawiono w nim pojecie zdrowia oraz opisano rodzaje i czynniki stylu życia. Opisano także na czym polega postawa prozdrowotna.
   Rozdział drugi opisuje elementy stylu życia. Przedstawiono w nim rolę aktywności ruchowej sposobu odżywiania i diety jako elementów stylu życia. Opisano także wpływ używek na zdrowie oraz sferę emocjonalną i wsparcie społeczne.
   Rozdział trzeci to rozdział metodologiczny. Przedstawiono w nim przedmiot, cel, badań oraz, problemy i hipotezy badawcze dotyczące. Opisano narzędzia i techniki badań. W rozdziale tym przedstawiono również zmienne zależne i niezależne oraz tern badań.
   Rozdział czwarty poświęcono analizie wyników ankiety na temat znajomości wybranych czynników stylu życia w utrzymaniu zdrowia. W rozdziale tym przedstawiono także. charakterystykę próby badanej populacji. Praca została napisana w oparciu o dostępna literaturę fachową i wyniki badań własnych.