Identyfikacja problemów oraz zmian w systemie zarządzania kryzysowego w gminie XYZ.

Zarządzanie kryzysowe w administracji publicznej
      1.1. Istota zarządzania kryzysowego
      1.2. Podstawy prawne zarządzania kryzysowego
      1.3. System zarządzania kryzysowego
      1.4. Zadania gminy i jej organów w zakresie zarządzania kryzysowego (Zarządzanie kryzysowe w samorządzie)

Problemy organizacyjne zarządzania kryzysowego w samorządach
      2.1. Władza państwowa a odpowiedzialność za bezpieczeństwo (zadania władz lokalnych w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego)
      2.2. Struktura zarządzania kryzysowego
      2.3. Problemy organizacyjne w zarządzaniu kryzysowym

Zarządzanie kryzysowe w Gminie XYZ
      3.1. Wstępowanie zagrożeń bezpieczeństwa na terenie Gminy XYZ
      3.2. Zagrożenia naturalne na terenie Gminy
      3.3. Gminny plan zarządzania kryzysowego
      3.4. Finansowanie gminnego systemu zarządzania kryzysowego

Struktura zarządzania kryzysowego w Gminie XYZ
      4.1. Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego
      4.2. Ostrzeganie, alarmowanie i informowanie ludności

Zakończenie
Spis tabel

Celem niniejszej pracy jest
identyfikacja problemów zarządzania kryzysowego w administracji publicznej, na przykładzie gminy XYZ.
      W pierwszej części została omówiona istota zarządzania kryzysowego, jej prawne uwarunkowania, wykorzystywane systemy oraz zadania gminy i innych organów potrzebnych do zapobiegania zagrożeniom naturalnym.
      W drugim rozdziale został przedstawiony problem organizacyjny zarządzania kryzysowego w samorządach, w tym zadania władz lokalnych prowadzących do zapewnienia bezpieczeństwa obywateli, struktura zarządzania oraz problemy organizacyjne w zarządzaniu kryzysowym.
      Kolejna część pracy opiera się na przedstawieniu problemu zarządzania kryzysowego w gminie XYZ, w tym celu została scharakteryzowana gmina pod względem zagrożeń bezpieczeństwa. Zostały przedstawione zagrożenia naturalne występujące na terenie gminy, jednostki odpowiedzialne za zarządzanie kryzysowe oraz źródła finansowania systemu zarządzania kryzysowego.
      W ostatniej części została przedstawiona struktura zarządzania kryzysowego w systemie organizacyjnym gminy, wykorzystując tym samym Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego oraz jednostki odpowiedzialne za ostrzeganie, alarmowanie i informowanie ludności o występującym zagrożeniu.