Zarządzanie inwestycjami komunalnymi na przykładzie gminy Środa Wlkp.

Gmina jako- podstawowa jednostka w systemie administracji publicznej
      1.1. Istota i podstawy prawne samorządu gminy
      1.2. Zadania gminy i jej kompetencje
      1.3. Gospodarka finansowa gminy

Inwestycje komunalne jako czynnik rozwoju gminy
      2.1. Definicja inwestycji i ich podział
      2.2. Zasady i źródła finansowania inwestycji
      2.3. Finansowanie inwestycji gminy

Zarządzanie strategiczne w gminie XYZ
      3.1. Charakterystyka Gminy XYZ
      3.2. Metody procesu planowania strategicznego dla gminy XYZ
      3.3. Strategiczne i operacyjne cele rozwoju gminy XYZ

Inwestycje komunalne gminy XYZ
      4.1. System planowania inwestycji komunalnych
      4.2. Analiza wybranych projektów inwestycyjnych
      4.3. Ocena polityki inwestycyjnej gminy Środa Wlkp. w świetle badań empirycznych
      4.4. Wyniki i wnioski z badań

Zakończenie
Spis tabel
Spis wykresów

W niniejszej pracy została przedstawiona działalność związana z inwestycjami ko-munalnymi gminy XYZ. Praca składa się z czterech rozdziałów ukazujących zarówno teoretyczne, jak i empiryczne podejście do tematu.
   W pierwszym rozdziale scharakteryzowana została podstawowa jednostka w systemie administracji publicznej jaką jest gmina. Na tej podstawie uwaga została skupiona na istocie i systemie prawnym obowiązują-cym w gminie, jej zadaniach i kompetencjach oraz gospodarce finansowej.
   Drugi rozdział stanowiły inwestycje komunalne jako czynnik rozwoju gminy. W tej części uwzględniona została definicja inwestycji i jej podział, zasady oraz źródła na podsta-wie których są one finansowane oraz finansowanie inwestycyjne gminy.
   W kolejnym rozdziale przedstawione zostało zarządzanie strategiczne w gminie Śro-da Wielkopolska, czyli charakterystyka gminy, wykorzystywane metody procesu planowania strategicznego oraz strategiczne i operacyjne cele rozwoju gminy.
   Ostatnia część pracy dotyczyła inwestycji komunalnych występujących w gminie XYZ. Na tym etapie został przedstawiony system planowania inwestycji ko-munalnych wykorzystywany w gminie. Zobrazowana została analiza wybranych projektów inwestycyjnych oraz na podstawie przeprowadzonego badania ankietowego wśród miesz-kańców gminy została dokonana próba oceny polityki inwestycyjnej gminy. Wszystkie wy-niki zostały przedstawione w formie graficznej i tabelarycznej na podstawie informacji do-stępnych w urzędzie miasta i gminy. Praca powstała w oparciu o dane pochodzące z biuletynu informacji publicznej udo-stępnionego przez Urząd Miasta i Gminy na ich stronie internetowej. Metoda badawcza jaka została wybrana do analizy metodologicznej pracy jest metoda ankietowa skupiająca się na ocenie inwestycji komunalnych występujących w gminie XYZ przez jej mieszkańców. W tym celu technikę badawczą stanowiła ankieta indywidualna, opierająca się na narzędziu badawczym, jakim jest kwestionariusz ankiety.