Mamy 15125

przykładowe prace

...
...największy zbiór zawierający

gotowe wzory prac

w sieci!
logo PraceDyplomowe.edu.pl

   katalog gotowych wzorów

zdjecie-przykladowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-wzor-pracy-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-gotowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl
Tu przeszukasz całą bazę prac w sposób szybki i zautomatyzowany.
Zobacz prace podzielone tematami:

Numer pracy:   10536
Temat pracy:  

Rola pielęgniarki w opiece przed i pooperacyjnej

Liczba stron:   48

Spis treści / plan pracy:
Wstęp...........3

Rozdział I
Specyfika opieki w okresie okołooperacyjnym.
      1.1 Model opieki nad pacjentem chirurgicznym...........6
      1.2 Przygotowanie fizyczne pacjenta...........10
      1.3 Przygotowanie psychiczne pacjenta...........13

Rozdział II
Rola i zadania pielęgniarki w procesie pielęgnacji pooperacyjnej.
      2.1 Opieka bezpośrednio po operacji...........15
      2.2 Opieka nad pacjentem w wybranych schorzeniach...........18
      2.3 Powikłania pooperacyjne...........23

Rozdział III
Metodologia badań.

      3.1 Cel i przedmiot badań...........26
      3.2. Problemy i hipotezy badawcze...........27
      3.3. Metody i techniki badawcze...........28
      3.4 Teren organizacja i przebieg badań...........29
      3.5 Wyniki ankiety...........30
      3.6 Omówienie wyników...........39

Zakończenie...........41
Bibliografia...........42
Spis rysunków i wykresów...........45
Aneks.

Opis zawartości pracy:

      Przedmiotem niniejszej pracy jest omówienie
zagadnienia roli pielęgniarki w opiece nad pacjentem chirurgicznym w okresie przed i pooperacyjnym. Jest to szczególny zakres działań związanych z procedurami przygotowania pacjenta do określonego rodzaju zabiegu. Od właściwego przygotowania pod względem medycznym oraz psychologicznym zależy stan w jakim pacjent będzie operowany. Oznacza to, iż dobre przygotowanie pozwoli na wykonanie zabiegu z zachowaniem obowiązujących zasad, co zmniejsza występowanie możliwych powikłań, ułatwia pracę lekarza, oraz zapewnia komfort pacjentowi. Z kolei w zakresie opieki pooperacyjnej w początkowym okresie rola pielęgniarki odnosi się do kontroli stanu pacjenta oraz podejmowania odpowiednich procedur w kwestii przeżycia, bowiem po operacji, mimo jej udanego przebiegu, mogą wystąpić bardzo zróżnicowane i stanowiące często bezpośrednie zagrożenie dla życia stany. W tym kontekście celem niniejszej pracy jest przedstawienie roli pielęgniarki w ujęciu holistycznym w zakresie opieki przed i pooperacyjnej. W szczególności teza główna brzmi: Pielęgniarka, jako członek wieloosobowwego zespołu opiekującego się pacjentem w okresie przygotowania do opieracji, oraz opieki nad pacjentem w okresie pooperacyjnym pełni szczególnie istotną rolę, zapewniając najwyższy standard opieki oraz realizując zadania związane z dobrostanem pacjenta w omawianym zakresie[20].
      Natomiast cel niniejszej pracy brzmi: Celem przedmiotowego badania jest zatem poszukiwanie odpowiedzi, jak jest faktyczna rola pielęgniarki w opiece przed i pooperacyjnej, w jakim zakresie rola ta jest wyznaczona obowiązkami wynikającymi z przedmiotowego zawodu a w jakim zakresie wynika z innych przesłanek.
   


Zamawiam:
Wartość zamówienia: PLN
Twój e-mail:


Jeśli chcesz zadać pytanie dotyczące tej pracy, kliknij w poniższy przycisk.Na wszystkie zapytania odpowiadamy codziennie, najpóźniej w przeciągu 24h.

Szybkie i wygodne płatności.
dostepne formy płatności


Zastrzegamy, iż wzorcowe prace magisterskie, prace licencjackie, prace dyplomowe, prace podyplomowe, prace inżynierskie, prace semestralne, prace zaliczeniowe, referaty, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania jakie oferujemy mają wyłącznie charakter informacyjny. Każda praca magisterska, licencjacka, inżynierska lub inna praca dyplomowa zakupiona w serwisie musi być traktowana wyłącznie jako wzór, przykład do przygotowania własnej pracy naukowej, przyspieszjąc tym samym proces pisania pracy całkowicie zgodny z obowiązującym w Polsce prawem. Nie bierzemy odpowiedzialności za konsekwencje związane z wykorzystaniem przesłanych przez nas prac. Należy pamiętać o przestrzeganiu obowiązujących przepisów Prawa Autorskiego oraz Art. 272


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Copyright © by PraceDyplomowe.edu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.