Mamy 13969

przykładowe prace

...
...największy zbiór zawierający

gotowe wzory prac

w sieci!
logo PraceDyplomowe.edu.pl

   katalog gotowych wzorów

zdjecie-przykladowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-wzor-pracy-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-gotowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl
Tu przeszukasz całą bazę prac w sposób szybki i zautomatyzowany.
Zobacz prace podzielone tematami:

Numer pracy:   10536
Temat pracy:  

Rola pielęgniarki w opiece przed i pooperacyjnej

Liczba stron:   48

Spis treści / plan pracy:
Wstęp...........3

Rozdział I
Specyfika opieki w okresie okołooperacyjnym.
      1.1 Model opieki nad pacjentem chirurgicznym...........6
      1.2 Przygotowanie fizyczne pacjenta...........10
      1.3 Przygotowanie psychiczne pacjenta...........13

Rozdział II
Rola i zadania pielęgniarki w procesie pielęgnacji pooperacyjnej.
      2.1 Opieka bezpośrednio po operacji...........15
      2.2 Opieka nad pacjentem w wybranych schorzeniach...........18
      2.3 Powikłania pooperacyjne...........23

Rozdział III
Metodologia badań.

      3.1 Cel i przedmiot badań...........26
      3.2. Problemy i hipotezy badawcze...........27
      3.3. Metody i techniki badawcze...........28
      3.4 Teren organizacja i przebieg badań...........29
      3.5 Wyniki ankiety...........30
      3.6 Omówienie wyników...........39

Zakończenie...........41
Bibliografia...........42
Spis rysunków i wykresów...........45
Aneks.

Opis zawartości pracy:

      Przedmiotem niniejszej pracy jest omówienie
zagadnienia roli pielęgniarki w opiece nad pacjentem chirurgicznym w okresie przed i pooperacyjnym. Jest to szczególny zakres działań związanych z procedurami przygotowania pacjenta do określonego rodzaju zabiegu. Od właściwego przygotowania pod względem medycznym oraz psychologicznym zależy stan w jakim pacjent będzie operowany. Oznacza to, iż dobre przygotowanie pozwoli na wykonanie zabiegu z zachowaniem obowiązujących zasad, co zmniejsza występowanie możliwych powikłań, ułatwia pracę lekarza, oraz zapewnia komfort pacjentowi. Z kolei w zakresie opieki pooperacyjnej w początkowym okresie rola pielęgniarki odnosi się do kontroli stanu pacjenta oraz podejmowania odpowiednich procedur w kwestii przeżycia, bowiem po operacji, mimo jej udanego przebiegu, mogą wystąpić bardzo zróżnicowane i stanowiące często bezpośrednie zagrożenie dla życia stany. W tym kontekście celem niniejszej pracy jest przedstawienie roli pielęgniarki w ujęciu holistycznym w zakresie opieki przed i pooperacyjnej. W szczególności teza główna brzmi: Pielęgniarka, jako członek wieloosobowwego zespołu opiekującego się pacjentem w okresie przygotowania do opieracji, oraz opieki nad pacjentem w okresie pooperacyjnym pełni szczególnie istotną rolę, zapewniając najwyższy standard opieki oraz realizując zadania związane z dobrostanem pacjenta w omawianym zakresie[20].
      Natomiast cel niniejszej pracy brzmi: Celem przedmiotowego badania jest zatem poszukiwanie odpowiedzi, jak jest faktyczna rola pielęgniarki w opiece przed i pooperacyjnej, w jakim zakresie rola ta jest wyznaczona obowiązkami wynikającymi z przedmiotowego zawodu a w jakim zakresie wynika z innych przesłanek.
   


Zamawiam:
Wartość zamówienia: PLN
Twój e-mail:


Jeśli chcesz zadać pytanie dotyczące tej pracy, kliknij w poniższy przycisk.Na wszystkie zapytania odpowiadamy codziennie, najpóźniej w przeciągu 24h.

Umożliwiamy szybkie, bezpieczne i wygodne płatności za pomocą serwisu tpay.com
Umożliwiamy szybkie płatności internetowe za pomocą serwisu tpay.com

Zastrzegamy, iż wzorcowe prace magisterskie, prace licencjackie, prace dyplomowe, prace podyplomowe, prace inżynierskie, prace semestralne, prace zaliczeniowe, referaty, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania jakie oferujemy mają wyłącznie charakter informacyjny. Każda praca magisterska, licencjacka, inżynierska lub inna praca dyplomowa zakupiona w serwisie musi być traktowana wyłącznie jako wzór, przykład do przygotowania własnej pracy naukowej, przyspieszjąc tym samym proces pisania pracy całkowicie zgodny z obowiązującym w Polsce prawem. Nie bierzemy odpowiedzialności za konsekwencje związane z wykorzystaniem przesłanych przez nas prac. Należy pamiętać o przestrzeganiu obowiązujących przepisów Prawa Autorskiego oraz Art. 272


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Copyright © by PraceDyplomowe.edu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.