Mamy 15107

przykładowe prace

...
...największy zbiór zawierający

gotowe wzory prac

w sieci!
logo PraceDyplomowe.edu.pl

   katalog gotowych wzorów

zdjecie-przykladowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-wzor-pracy-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-gotowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl
Tu przeszukasz całą bazę prac w sposób szybki i zautomatyzowany.
Zobacz prace podzielone tematami:

Numer pracy:   10503
Temat pracy:  

Wpływ funkcjonowania transportu drogowego na środowisko.

Liczba stron:   53

Spis treści / plan pracy:
Wstęp........5

Rozdział 1
Transport drogowy a środowisko
      1.1. Rodzaje transportu drogowego........ 7
      1.2. Bariery ekologiczne ........15
      1.3. Hałas komunikacyjny ........17
      1.4. Zanieczyszczenia powietrza........ 21

Rozdział 2
Uwarunkowania prawne
      2.1. Regulacje prawne w zakresie transportu drogowego........ 27
      2.2. Regulacje prawne w zakresie ochrony środowiska ........37

Rozdział 3
Przeciwdziałanie konsekwencjom rozwoju transportu drogowego
      3.1. Ochrona przed hałasem ........41
      3.2. Ochrona przed zanieczyszczeniami ........45
      3.3. Kompensacja przyrodnicza ........46

Zakończenie........ 48
Bibliografia ........51
Spis rysunków........ 53
Spis tabel........ 53

Opis zawartości pracy:


      Celem pracy jest analiza wpływu funkcjonowania transportu drogowego na środowisko i ocena rozwiązań prawnych i fizycznych, mających na celu ten wpływ ograniczyć. Praca składa się z trzech rozdziałów.
      W rozdziale pierwszym przedstawiono podział transportu drogowego. Omówiono problem barier ekologicznych, hałasu komunikacyjnego oraz zanieczyszczenia powietrza spowodowane rozwojem transportu drogowego. W tym rozdziale szukano odpowiedzi na pytanie: jakie czynniki powodują negatywny wpływ na środowisko?
      W rozdziale drugim poruszono aspekty prawne, przedstawiono i omówiono regulacje w zakresie transportu drogowego oraz ochrony środowiska. Za cel tego rozdziału postanowiono znaleźć odpowiedź na pytanie: j akie przepisy prawne regulują transport drogowy w odniesieniu do ochrony środowiska, oraz jakie regulacje prawne regulują ochronę środowiska w stosunku do transportu drogowego.
      W rozdziale trzecim opisano działania na rzecz ograniczenia negatywnego wpływu transportu. Poruszono takie zagadnienia jak kompensacja przyrody, ochrona przed hałasem oraz zanieczyszczeniami. Rozdział ten jest odpowiedzią na pytanie: jakie są środki przeciwdziałające negatywnym skutkom rozwoju transportu drogowego? Jako metodę badawczą zastosowano analizę dokumentów źródłowych i aktów prawnych. Całość rozważań uzupełniono o wnioski zawarte w zakończeniu.

          


Zamawiam:
      
      
      
      
      
      
Wartość zamówienia: PLN
Twój e-mail:


Jeśli chcesz zadać pytanie dotyczące tej pracy, kliknij w poniższy przycisk.Na wszystkie zapytania odpowiadamy codziennie, najpóźniej w przeciągu 24h.

Szybkie i wygodne płatności.
dostepne formy płatności


Zastrzegamy, iż wzorcowe prace magisterskie, prace licencjackie, prace dyplomowe, prace podyplomowe, prace inżynierskie, prace semestralne, prace zaliczeniowe, referaty, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania jakie oferujemy mają wyłącznie charakter informacyjny. Każda praca magisterska, licencjacka, inżynierska lub inna praca dyplomowa zakupiona w serwisie musi być traktowana wyłącznie jako wzór, przykład do przygotowania własnej pracy naukowej, przyspieszjąc tym samym proces pisania pracy całkowicie zgodny z obowiązującym w Polsce prawem. Nie bierzemy odpowiedzialności za konsekwencje związane z wykorzystaniem przesłanych przez nas prac. Należy pamiętać o przestrzeganiu obowiązujących przepisów Prawa Autorskiego oraz Art. 272


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Copyright © by PraceDyplomowe.edu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.