Znaczenie poszczególnych elementów systemu motywacyjnego dla pracowników

Istota i znaczenie motywacji
      1.1 Przegląd podstawowych teorii motywacji
      1.2 Istota systemu motywacyjnego
      1.3 Motywacja a manipulacja- kiedy przekraczamy granicę ?

Znaczenie poszczególnych elementów systemu motywacyjnego
      2.1 Elementy systemu motywacyjnego o charakterze finansowym
      2.2 Elementy systemu motywacyjnego o charakterze niefinansowym
      2.3 Czynniki wywołujące demotywację

Badania empiryczne
      3.1 Opis badania
      3.2 Charakterystyka próby badawczej
      3.3 Prezentacja wyników badań
      3.4 Wnioski płynące z badań
      3.5 Pomiar satysfakcji pracowników z narzędzi motywacyjnych

Zakończenie

W pierwszej części
pracy przedstawiono pojęcie motywacji, rozumiane przez różnych autorów a także różnicę między motywacją a motywowaniem. Kolejno scharakteryzowałam podstawowe teorie na temat motywacji do pracy. Wyróżniamy teorie treści koncentrujące się na potrzebach i poczuciu niedostatku, teorie procesu, które wyjaśniają zachowania, które prowadzą do zaspokojenia potrzeby oraz teorie oparte na wzmocnieniach, które są związane z trwałością zachowań w czasie i zmienności innych. Następnie przybliżyłam poglądy dotyczące manipulowaniu a dokładniej kiedy zaciera się granica między motywacją a manipulacją.
   W drugiej części pracy autor ukazał znaczenie poszczególnych elementów systemu motywacyjnego. Zaczęłam od charakteryzacji elementów systemu o znaczeniu finansowym następnie omówiłam inne czynniki o charakterze finansowym. Ostatnią grupą były elementy systemu motywacyjnego o charakterze niefinansowym. W ostatniej części rozdziału drugiego opisałam czynniki powodujące demotywację oraz wyniki badań które zajmowały się tym zjawiskiem.
   Trzeci rozdział stanowi badanie empiryczne, które przeprowadziłam w maju 2016 roku, liczba uczestników badania wynosiła 33 osoby. Wykorzystałam do niego stworzony kwestionariusz składający się z dwóch części, pierwsza dotyczyła wybrania najważniejszych czynników druga określenia poziomu satysfakcji z tych czynników. Wyniki badań zostały przedstawione w tabelach i na wykresach.