Styl kierowania przełożonego jako element wpływający na relacje pracownicze na przykładzie Banku Spółdzielczego

Wstęp..........3

Przywództwo – definicja pojęcia oraz geneza i ewolucja zjawiska
      1.1. Wielowymiarowość terminu przywództwa..........4
      1.2. Pochodzenie przywództwa i ewolucja zjawiska w kierunku współczesnego lidera..........7
      1.3.......... Kompetencje przywódcze kluczem do sukcesu..........9
      1.4. Wpływ stylu kierowania na ogólne relacje pracownicze..........13

Zarządzanie zasobami ludzkimi w banku
      2.1. Definicja, geneza i rodzaje banków ..........17
      2.2. Specyfika banku jako organizacji gospodarczej..........21
      2.3. Znaczenie zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji..........26
      2.4. Metody zarządzania zasobami ludzkimi w banku.......... 29

Założenia badawcze
      3.1. Cel i przedmiot badań.

3.2. Problemy badawcze..........33
      3.3. Hipotezy, zmienne i wskaźniki badawcze..........35
      3.3. Metoda badawcza..........39
      3.4. Obszar badań..........39

Analiza działalności Banku Spółdzielczego oraz przeprowadzonych badań
      4.1. Bank Spółdzielczy oraz system jego funkcjonowania ..........42
      4.2. Spółdzielnia jako instytucja..........47
      4.3. Drogi rozwoju wykorzystywane przez banki spółdzielcze ..........50
      4.4. Innowacje w funkcjonowaniu banku spółdzielczego ..........55
      4.5. Podsumowanie..........57

Zakończenie..........63
Bibliografia..........69
Spis wykresów..........70
Spis tabel..........70
Spis diagramów.

Opis zawarości pracy:

Pracę podzielono na cztery główne rozdziały: W rozdziale pierwszym i drugim zajęto się teoretycznymi aspektami tematyki mojej pracy.
      Rozdział pierwszy podzielono na cztery kolejne podrozdziały, w których spróbuję sprecyzować kwestie związane z tematem. Znajdą się tutaj głównie definicje poszczególnych haseł związanych z przywództwem oraz geneza i ewolucja tego zjawiska. W tym rozdziale podjęto także próbę definicji kompetencji przywódczych i wpływu stylu kierowania na ogólne relacje pracownicze. Z kolei w rozdziale drugim zajęłam się tematyką związaną z zarządzaniem zasobami ludzkimi na przykładzie banków. Zajmę się tutaj definicją, genezą oraz rodzajami banków, a także specyfiką banku jako organizacji. Dodatkowo poruszono problematykę zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji oraz w bankach.
      Rozdział trzeci to założenia badawcze oraz kompletna metodologia badań.
      W drugim rozdziale znajdzie się metodologiczny zarys badań. Przedstawiono definicje poszczególnych etapów prawidłowego przeprowadzonych badań w oparciu o badania pedagogiczne. Sprecyzowano także główne i szczegółowe problemy badawcze oraz metody, techniki a także narzędzia badawcze, dzięki którym spróbuję te problemy rozwiązać. W tym rozdziale znajdą się także stawiane przeze mnie hipotezy robocze.
      Rozdział czwarty to połączenie informacji związanych z bankami spółdzielczymi z wynikami badań. W tym rozdziale autor rozpatruje zagadnienia związane z systemem funkcjonowania banków spółdzielczych oraz ukazuje spółdzielnię jako instytucję. Dodatkowo skupia się także na zaprezentowaniu innowacji w funkcjonowaniu banku spółdzielczego oraz planowanych dróg rozwoju tej placówki.