Analiza dojrzałości systemu zarządzania jakością w wybranej firmie.

Wybrane zagadnienia zarządzania jakością
      1.1 Podstawowe pojęcia i historia jakości........... 5
      1.2 Istota zarządzania jakością ...........9
      1.3 Narzędzia i metody wspomagające zarządzanie jakością ...........15
      1.4 System zarządzania jakością ISO ...........22

System zarządzania jakością w firmie
      2.1 Ogólne informacje o działalności Firmy ...........25
      2.2 Cel i zakres Systemu Zarządzania Jakością ...........26

Analiza dojrzałości systemu zarządzania jakością w firmie
      3.1 Bariery związane z wdrażaniem Systemu Zarządzania Jakością ...........30
      3.2 Porównawcza ocena funkcjonowania Przedsiębiorstwa przed i po wdrożeniu normy ISO 9001:2000 ...........32
      3.3 Obecny stan Systemu Zarządzania Jakością w Przedsiębiorstwie XYZ ...........46

Podsumowanie ...........58
Wzory przeprowadzonych ankiet ...........63
Spis rysunków........... 65
Spis wykresów........... 66
Spis tabel........... 67
Spis dokumentów........... 68
Bibliografia........... 69
Wydawnictwa zwarte........... 69
Artykuły w wydawnictwach ciągłych........... 69
Materiały niepublikowane........... 70
Dokumenty normalizacyjne ...........71

Głównym celem,
który został postawiony w niniejszej pracy dyplomowej, jest analiza dojrzałości systemu zarządzania jakością na przestrzeni lat w wybranej przeze mnie firmie.
      Dlatego też drugi rozdział pokrótce opisuje wybraną przeze mnie firmie, o jej działalności, jej zasięgu, podam najważniejsze informacje, oraz opiszę cel i zakres występującego w niej Systemu Zarządzania Jakością.
      Kolejny rozdział rozpoczyna się od przedstawienia barier jakie napotkała firma X wprowadzając normę ISO, w tym rozdziale opisane zostały również wyniki z przeprowadzonej ankiety wśród pracowników o trudnościach z wprowadzeniem normy oraz wyniki z ankiety przeprowadzonej wśród kierownictwa na temat barier, które wystąpiły przy wprowadzaniu norm, poddanie zostały analizie zmiany które miały miejsce w przedsiębiorstwie po wprowadzaniu Systemu Zarządzania Jakością. Następnie opisane zostały korzyści oraz negatywy jakie powstały wraz z wprowadzeniem poszczególnych zmian, następnie po szczegółowej analizie wyników, które powstały podczas rozmowy z pracownikami było możliwe ustalenie a następnie opisanie zaobserwowanych przez nich zmiany które zaszły wraz z modernizacją Systemu Zarządzania Jakością.
      Na samym końcu pracy, opisane zostały zmiany jakie zaszły oraz ich wpływ na przedsiębiorstwo i pracowników, dzięki czemu można było stwierdzić czy zmiany, które miały miejsce na przestrzeni lat są korzystne dla przedsiębiorstwa X, czy też nie.