Wspólna Polityka Bezpieczeństwa i Obrony Unii Europejskiej

3.2 Europejska Polityka Bezpieczeństwa i Obrony – założenia
      3.3 Zdolności wojskowe i cywilne Unii Europejskiej

Terroryzm w Unii Europejskiej

Praktyczne formy działania w zakresie WPBiO
      5.1 Stan obecny i siła Unii Europejskiej
      5.2 Misje petersberskie

Spis wykresów
Spis Tabel

W rozdziale pierwszym
została przybliżona geneza powstania Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony. Dzięki temu poznamy trudny proces drogi od pomysłu do realizacji tej jakże istotnej polityki. Wspomniana również została geneza relacji i współpracy Unii Europejskiej z NATO, bez której trudno byłoby przejść przez początkowe funkcjonowania polityki bezpieczeństwa w Europie.
   W rozdziale drugim ujęte zostały poszczególne organy Unii Europejskiej, które tworzą i kontrolują pracę Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony.
   Rozdział trzeci koncentruje się na przedstawieniu koncepcji, strategii i założeń Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony.
   Rozdział czwarty podejmuje istotny w dzisiejszych czasach problem, jakim jest terroryzm. Pokazuje, jak istotne jest to zagrożenie oraz przybliża perspektywę walki Unii Europejskiej z Terroryzmem.
   Rozdział piąty, jako ostatni rozdział opisuje praktyczne formy działania Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony. Omawia wybrane misje przeprowadzane przez Unię Europejską.