Mamy 15125

przykładowe prace

...
...największy zbiór zawierający

gotowe wzory prac

w sieci!
logo PraceDyplomowe.edu.pl

   katalog gotowych wzorów

zdjecie-przykladowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-wzor-pracy-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-gotowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl
Tu przeszukasz całą bazę prac w sposób szybki i zautomatyzowany.
Zobacz prace podzielone tematami:

Numer pracy:   10419
Temat pracy:  

Analiza wskaźnikowa oraz analiza techniczna jako narzędzia wspomagające inwestowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych na przykładzie Grupy Kapitałowej PGNiG.

Liczba stron:   83

Spis treści / plan pracy:
Wstęp...........5

Rozdział 1
Charakterystyka rynku kapitałowego...........7
      1.1. Ogólna charakterystyka rynku kapitałowego...........7
      1.2. Struktura rynku kapitałowego...........8
      1.3. Funkcje rynku kapitałowego...........11
      1.4. Instrumenty rynku kapitałowego...........12

Rozdział 2
Analiza techniczna oraz jej instrumenty...........18
      2.1. Ogólna charakterystyka analizy technicznej...........18
      2.2. Wykresy jako podstawa analizy technicznej ...........20
      2.3. Trend oraz formacje trendowe...........25
      2.4. Wskaźniki analizy technicznej...........31

Rozdział 3
Analiza wskaźnikowa jako narzędzie oceny majątkowo-kapitałowej oraz kondycji finansowej przedsiębiorstwa...........35
      3.1. Istota analizy wskaźnikowej...........35
      3.2. Analiza płynności finansowej...........36
      3.3. Analiza rentowności...........38
      3.4. Analiza zadłużenia...........41
      3.5. Wskaźniki rynku kapitałowego...........42

Rozdział 4
Analiza grupy kapitałowej PGNiG pod kątem potencjalnego inwestora...........44
      4.1. Prezentacja Grupy Kapitałowej PGNiG...........44
      4.2. Charakterystyka przemysłu paliwowego w Polsce...........47
      4.3. Analiza wskaźnikowa Grupy Kapitałowej PGNiG...........49
      4.4. Porównanie wskaźników z firmą z sektora paliwowego PKN Orlen S.A...........59
      4.5. Analiza techniczna Grupy Kapitałowej PGNiG...........67
      4.6. Podsumowanie wyników badań empirycznych...........75

Zakończenie...........79
Spis tabel...........81
Spis wykresów...........81
Spis rysunków...........82
Bibliografia...........83

Opis zawartości pracy:

      Celem niniejszej pracy
jest przedstawienie na podstawie Grupy Kapitałowej PGNiG, sposobu w jaki można łączyć analizę wskaźnikową przedsiębiorstwa oraz analizą techniczną kursu giełdowego, w celu opracowania strategii będącej efektywnym narzędziem podczas inwestowania na rynku kapitałowym. Przedsiębiorstwo jest największą spółką w Polsce zajmującą się poszukiwaniem i wydobywaniem gazu ziemnego oraz ropy naftowej. Sposób łączenia obu analiz, przedstawiony w poniższej pracy, powinien być stosowany przez każdego inwestora giełdowego, bez względu na branżę firmy, którą jest zainteresowany. Uniwersalność analizy technicznej jak i wskaźnikowej pozwala dokonywać badania zarówno na przedsiębiorstwach z branży paliwowej, jak i również bankowej, farmaceutycznej, budowniczej itd. Treści zawarte są w czterech rozdziałach, w których każdy przedstawia określony temat.
      W rozdziale pierwszym zawarta została ogólna charakterystyka rynku kapitałowego: struktura, funkcje oraz jego instrumenty.
      W rozdziale drugim opisano istotę analizy technicznej w oparciu o wykresy giełdowe, będące głównymi narzędziami do wyszukiwania trendu oraz formacji popartymi różnego rodzaju wskaźnikami giełdowymi.
      Rozdział trzeci przeznaczono na przedstawienie wskaźników analizy finansowej, których dobór oraz użycie ma istotne znaczenie dla pozyskania obiektywnych wyników badań i ich wykorzystania we wstępnym procesie inwestycyjnym polegającym na zbadaniu sytuacji majątkowo-kapitałowej oraz kondycji finansowej przedsiębiorstwa.
      Rozdział czwarty przybliży profil działalności Grupy Kapitałowej PGNiG, na przykładzie którego przedstawiona zostanie analiza wskaźnikowa oraz analiza techniczna. Rozdział ten będzie miał również charakter praktyczny – przeanalizowane zostaną dane finansowe firmy oraz ich wpływ na kurs notowań giełdowych. Otrzymane wyniki porównamy z głównym konkurentem spółki PKN Orlen S.A., co pozwoli nam ocenić jak wypada PGNiG na tle branży. Dokładna analiza pozwoli na wyciągnięcie wniosków jak i również ocenę, czy firma prawidłowo rozwija się i jest dobrym wyborem na ulokowanie naszego kapitału inwestycyjnego. Ostatnim zagadnieniem, poruszonym w tym rozdziale, będzie analiza techniczna oparta na rzeczywistych historycznych notowaniach giełdowych PGNiG, dzięki którym sprawdzimy wpływ wyników finansowych spółki na zachowanie rynku.    


Zamawiam:
      
      
      
      
      
      
      
Wartość zamówienia: PLN
Twój e-mail:


Jeśli chcesz zadać pytanie dotyczące tej pracy, kliknij w poniższy przycisk.Na wszystkie zapytania odpowiadamy codziennie, najpóźniej w przeciągu 24h.

Szybkie i wygodne płatności.
dostepne formy płatności


Zastrzegamy, iż wzorcowe prace magisterskie, prace licencjackie, prace dyplomowe, prace podyplomowe, prace inżynierskie, prace semestralne, prace zaliczeniowe, referaty, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania jakie oferujemy mają wyłącznie charakter informacyjny. Każda praca magisterska, licencjacka, inżynierska lub inna praca dyplomowa zakupiona w serwisie musi być traktowana wyłącznie jako wzór, przykład do przygotowania własnej pracy naukowej, przyspieszjąc tym samym proces pisania pracy całkowicie zgodny z obowiązującym w Polsce prawem. Nie bierzemy odpowiedzialności za konsekwencje związane z wykorzystaniem przesłanych przez nas prac. Należy pamiętać o przestrzeganiu obowiązujących przepisów Prawa Autorskiego oraz Art. 272


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Copyright © by PraceDyplomowe.edu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.