Mamy 15107

przykładowe prace

...
...największy zbiór zawierający

gotowe wzory prac

w sieci!
logo PraceDyplomowe.edu.pl

   katalog gotowych wzorów

zdjecie-przykladowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-wzor-pracy-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-gotowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl
Tu przeszukasz całą bazę prac w sposób szybki i zautomatyzowany.
Zobacz prace podzielone tematami:

Numer pracy:   10367
Temat pracy:  

Rola administracji samorządowej w zakresie ochrony terenów zieleni i zadrzewień

Liczba stron:   61

Spis treści / plan pracy:
Wstęp

Rozdział I
Podstawy prawne ochrony przyrody
      1.1. Zarys prawa ochrony przyrody
      1.2. Źródła prawa ochrony przyrody
      1.3. Ochrona przyrody a ochrona środowiska
      1.4. Polskie organy ochrony przyrody
      1.5. Formy ochrony przyrody w Polsce

Rozdział II
Przebieg postępowania administracyjnego w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę
      2.1. Informacje ogólne
      2.2. Wszczęcie postępowania
      2.3. Przebieg postępowania
      2.4.Zakończenie postępowania

Rozdział III
Sankcje karne
      3.1. Opłaty za usunięcie drzew i krzewów
      3.2. Kary finansowe dotyczące usunięcia drzew i krzewów bez zezwolenia

Rozdział IV
Miasto w systemie utrzymania zieleni
      4.1. Funkcja i rola zieleni
      4.2. Ekologiczne i społeczne aspekty utrzymania zieleni
      4.3. Statystyczne dane dotyczące zadrzewień w polskich miastach
      4.4. Polska Partyzantka Ogrodnicza

Zakończenie
Literatura
Spis ilustracji
Spis tabel

Opis zawartości pracy:


Praca zbudowana została z czterech rozdziałów.
      Pierwszy rozdział dotyczy podstaw prawnych ochrony przyrody obowiązujących w Polsce. Począwszy od historii, źródeł prawa poprzez usystematyzowanie wiedzy odnośnie różnic pomiędzy ochroną przyrody a ochroną środowiska a skończywszy na organach administracyjnych mobilizujących do przestrzegania prawa i formach ochrony przyrody występujących na terenie naszego kraju.
      Rozdział drugi określa przebieg postępowania administracyjnego w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew bądź krzewów. Przedstawiony został cały proces związany z usunięciem zadrzewień. Od momentu wszczęcia postępowania do jego zakończenia tak by móc dostarczyć jak najwięcej informacji istotnych w załatwieniu wszelkich formalności niezbędnych do uzyskania decyzji zezwalającej.
      W rozdziale trzecim przedstawione zostały procedury wymierzania opłat za usunięcie drzew i krzewów a także system kar pieniężnych za nielegalną wycinkę. Nakłady pieniężne poniesione z tego tytuły tworzą pewnego rodzaju rekompensatę dla środowiska, które w dużym stopniu odczuło znaczące ubytki.
      Rozdział czwarty ukazuje miasto w systemie utrzymania zieleni. Przedstawione zostały jakie funkcje i role odgrywają zadrzewienia. Kolejno zaprezentowane są statystyki wykazujące ilość usunięć i nasadzeń w przykładowych polskich miastach a skończywszy na opisie do jakich kroków zdolni są mieszkańcy miast by wymusić na administracji większą dbałość o przyrodę. Autor zastosował metodą analityczno-opisową. Ważnym źródłem informacji stały się źródła prawne a przede wszystkim ustawy i rozporządzenia, opracowania, dane statystyczne a także inne źródła tj. strony internetowe.
   


Zamawiam:
Wartość zamówienia: PLN
Twój e-mail:


Jeśli chcesz zadać pytanie dotyczące tej pracy, kliknij w poniższy przycisk.Na wszystkie zapytania odpowiadamy codziennie, najpóźniej w przeciągu 24h.

Szybkie i wygodne płatności.
dostepne formy płatności


Zastrzegamy, iż wzorcowe prace magisterskie, prace licencjackie, prace dyplomowe, prace podyplomowe, prace inżynierskie, prace semestralne, prace zaliczeniowe, referaty, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania jakie oferujemy mają wyłącznie charakter informacyjny. Każda praca magisterska, licencjacka, inżynierska lub inna praca dyplomowa zakupiona w serwisie musi być traktowana wyłącznie jako wzór, przykład do przygotowania własnej pracy naukowej, przyspieszjąc tym samym proces pisania pracy całkowicie zgodny z obowiązującym w Polsce prawem. Nie bierzemy odpowiedzialności za konsekwencje związane z wykorzystaniem przesłanych przez nas prac. Należy pamiętać o przestrzeganiu obowiązujących przepisów Prawa Autorskiego oraz Art. 272


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Copyright © by PraceDyplomowe.edu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.