Mamy 15125

przykładowe prace

...
...największy zbiór zawierający

gotowe wzory prac

w sieci!
logo PraceDyplomowe.edu.pl

   katalog gotowych wzorów

zdjecie-przykladowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-wzor-pracy-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-gotowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl
Tu przeszukasz całą bazę prac w sposób szybki i zautomatyzowany.
Zobacz prace podzielone tematami:

Numer pracy:   10353
Temat pracy:  

Zadania Policji w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej na przykładzie Komendy Miejskiej w Łodzi

Liczba stron:   65

Spis treści / plan pracy:
Wstęp.....3

Rozdział 1
Istota bezpieczeństwa państwa.
      1.1. Pojęcie i cele bezpieczeństwa państwa.....5
      1.2. Organizacja systemu bezpieczeństwa państwa...8
      1.3. Bezpieczeństwo wewnętrzne....12
      1.4. Narkotyki jako zagrożenie bezpieczeństwa....15

Rozdział 2
Policja i jej zadania w systemie bezpieczeństwa.
      2.1. Geneza i etapy rozwoju Policji...22
      2.2. Struktura organizacyjna Policji.....24
      2.3. Zadania i kompetencje Policji.....30
      2.4. Metody i środki wykorzystywane do walki z przestępczością narkotykową.......35

Rozdział 3
Analiza zadań Komendy Miejskiej Policji w zwalczaniu przestępczości narkotykowej.
      3.1. Charakterystyka miasta Łodzi i występujących zagrożeń......41
      3.2. Komenda Miejska Policji w Łodzi - zadania i struktura organizacyjna.....44
      3.3. Analiza przestępczości narkotykowej w Łodzi....51
      3.4. Zapobieganie rozwoju przestępczości narkotykowej.....53

Zakończenie......56
Bibliografia.....59
Spis rysunków....65

      Metody badawcze jakie zostały wykorzystane to głównie : analiza dokumentów i aktów prawnych, obserwacja, metoda monograficzna i statystyczna. Praca składa się z trzech rozdziałów.
      W rozdziale pierwszym omówione zostały podstawowe zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, głównie pojęcia, istota, cel oraz krótkie opisanie i wstęp do zagrożenia jakim są środki odurzające czyli narkotyki. Omawiane jest bezpieczeństwo w różnych aspektach jak i jego zagrożenia. W tym rozdziale można dowiedzieć się jaki wpływ mają środki odurzające na organizm oraz jakie odmiany narkotyków występują. Zwraca uwagę na istniejące zagrożenia, które mają negatywny wpływ na utrzymanie bezpieczeństwa. Przedstawia system bezpieczeństwa państwa.
      W kolejnym drugim rozdziale, opisany jest organ administracji jakim jest Policja. Przedstawiona została historia, budowa komórki Policyjnej czyli inaczej struktura, wykonywane przez nią funkcje, zadania, metody i środki jakie wykorzystuje do zwalczania przestępczości. Głównie jest to rozdział poświęcony szczegółowej analizie formacji umundurowanej jaką jest Policja. Odnosi się do bezpieczeństwa, a dokładniej do jego prawidłowego utrzymania oraz podsumowując nadaje wstęp do badań nad zagrożeniem głównym odnoszącym się do tematu pracy.
      W trzecim rozdziale w sposób bardziej szczegółowy zgłębia się w tematyce przestępczości narkotykowej. Poświęcony jest na badaniach, analizie przypadków na terenie miasta Łodzi wraz z przeciwdziałaniem na przykładowym terytorium lokalnym. Pierw skupiono się na charakterystyce miasta, następnie na analizie przestępczości. Wyjaśnia przyczyny sięgania po narkotyki. Rozdział ten zamyka podsumowanie badań własnych. W pracy wykorzystano źródła literatury przedmiotu, stron internetowych zawierających poszczególne informacje oraz aktów prawnych, a w szczególności ustawę o Policji czy Strategię Bezpieczeństwa Narodowego. W pisaniu pracy wykorzystane zostały, także statystyki policyjne uzyskane w trakcie przeprowadzonych badań.    


Zamawiam:
      
      
      
      
      
      
Wartość zamówienia: PLN
Twój e-mail:


Jeśli chcesz zadać pytanie dotyczące tej pracy, kliknij w poniższy przycisk.Na wszystkie zapytania odpowiadamy codziennie, najpóźniej w przeciągu 24h.

Szybkie i wygodne płatności.
dostepne formy płatności


Zastrzegamy, iż wzorcowe prace magisterskie, prace licencjackie, prace dyplomowe, prace podyplomowe, prace inżynierskie, prace semestralne, prace zaliczeniowe, referaty, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania jakie oferujemy mają wyłącznie charakter informacyjny. Każda praca magisterska, licencjacka, inżynierska lub inna praca dyplomowa zakupiona w serwisie musi być traktowana wyłącznie jako wzór, przykład do przygotowania własnej pracy naukowej, przyspieszjąc tym samym proces pisania pracy całkowicie zgodny z obowiązującym w Polsce prawem. Nie bierzemy odpowiedzialności za konsekwencje związane z wykorzystaniem przesłanych przez nas prac. Należy pamiętać o przestrzeganiu obowiązujących przepisów Prawa Autorskiego oraz Art. 272


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Copyright © by PraceDyplomowe.edu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.