Mamy 15125

przykładowe prace

...
...największy zbiór zawierający

gotowe wzory prac

w sieci!
logo PraceDyplomowe.edu.pl

   katalog gotowych wzorów

zdjecie-przykladowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-wzor-pracy-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-gotowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl
Tu przeszukasz całą bazę prac w sposób szybki i zautomatyzowany.
Zobacz prace podzielone tematami:

Numer pracy:   10337
Temat pracy:  

Dzieci z ADHD, trudności w uczeniu się.

Liczba stron:   75

Spis treści / plan pracy:
Wstęp

Rozdział 1
Teoretyczne podstawy rozważań
      1.1 Zespół nadpobudliwości psychoruchowej – próba definicji
      1.2 Przyczyny nadpobudliwości
      1.3 Objawy nadpobudliwości
      1.4 Diagnoza

Rozdział 2
Formy terapii dzieci z ADHD
      2.1 Terapie medyczne dzieci z ADHD
      2.2 Metody terapii
      2.3 Instytucje wspomagające dzieci z ADHD

Rozdział 3
Dziecko z ADHD w szkole
      3.1 Specyficzne trudności w uczeniu się
      3.2 Szkolne potrzeby dziecka z ADHD
      3.3 Metody pracy nauczyciela z uczniem zaburzonym
      3.4 Reorganizacja otoczenia dziecka z ADHD

Zakończenie
Streszczenie
Abstract
Bibliografia

      Niniejsza praca składa się z trzech rozdziałów dotyczących zagadnień poruszających kwestie dotyczące zaburzenia jakim jest nadpobudliwość psychoruchowa.
      Pierwsza część jest źródłem podstawowych informacji dotyczących zaburzenia. Opiera się na czysto teoretycznych rozważaniach dotyczących definicji, historii i ogólnych informacji o ADHD. Autor uznał że równie istotne będzie zamieszczenie informacji o przyczynach i objawach hiperkinetyczności, ponieważ nie jest to nowe zjawisko, ani choroba cywilizacyjna. Na koniec rozdziału znajdą Państwo podrozdział o diagnozie, który autor omówił szerzej, dzieląc ją na poszczególne etapy.
      Drugi rozdział zatytułowany „ Formy terapii dzieci z ADHD” przedstawia różne terapie dla dzieci z ADHD. Na początku zamieszczono podrozdział dotyczący terapii medycznych, w tym środków farmakologicznych, które są dostępne na rynku. Pozwolono sobie omówić parę z nich. Następnie opracowano metody terapii, które są najczęściej stosowane podczas pracy terapeutycznej, w tym psychoterapie. Niektóre z nich wzbogacono fotografiami, które przedstawiają przebieg terapii. Na zakończenie dodano kilka słów o instytucjach i miejscach gdzie rodzice i nauczyciele mogą zasięgnąć pomocy i opinii o zaburzeniu, a także tego gdzie uzyskają wsparcie w ciężkich chwilach.
      Trzeci i zarazem ostatni rozdział poświęcono na dokładne omówienie problemów w nauce dzieci nadpobudliwych psychoruchowo. Mowa o specyficznych trudnościach w uczeniu się a także innych wynikających z objawów zaburzenia. Znajdują się w nim także metody pracy nauczyciela z uczniem, interesujące rozwiązania jakie może wprowadzić wychowawca w stosunku do dziecka z ADHD, oraz to jak stworzyć przyjazną atmosferę podczas zajęć lekcyjnych. Praca przedstawiona została w sposób przejrzysty, tak aby wzbudzała zainteresowanie i nie zostawiała niedopowiedzeń.
   


Zamawiam:
      
      
      
      
      
      
Wartość zamówienia: PLN
Twój e-mail:


Jeśli chcesz zadać pytanie dotyczące tej pracy, kliknij w poniższy przycisk.Na wszystkie zapytania odpowiadamy codziennie, najpóźniej w przeciągu 24h.

Szybkie i wygodne płatności.
dostepne formy płatności


Zastrzegamy, iż wzorcowe prace magisterskie, prace licencjackie, prace dyplomowe, prace podyplomowe, prace inżynierskie, prace semestralne, prace zaliczeniowe, referaty, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania jakie oferujemy mają wyłącznie charakter informacyjny. Każda praca magisterska, licencjacka, inżynierska lub inna praca dyplomowa zakupiona w serwisie musi być traktowana wyłącznie jako wzór, przykład do przygotowania własnej pracy naukowej, przyspieszjąc tym samym proces pisania pracy całkowicie zgodny z obowiązującym w Polsce prawem. Nie bierzemy odpowiedzialności za konsekwencje związane z wykorzystaniem przesłanych przez nas prac. Należy pamiętać o przestrzeganiu obowiązujących przepisów Prawa Autorskiego oraz Art. 272


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Copyright © by PraceDyplomowe.edu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.