Ciąża wielopłodowa - diagnostyka, opeka prenatalna i postnatalna

Etiologia i epidemiologia ciąży mnogiej
      1.1. Etiologia
      1.2. Epidemiologia

Rozpoznawanie ciąży wielopłodowej - diagnostyka

Elementy opieki nad kobietą w ciąży wielopłodowej

Standardy postępowania z ciężarną będącą w ciąży wielopłodowej
      4.1. Podstawy prawne standardów opieki
      4.2. Standardy opieki w praktyce
         4.2.1. Ogólny zarys
         4.2.2. Aktualne problemy

Piśmiennictwo

Opis zawartośći pracy:

Niniejsza praca powstała właśnie jako efekt zainteresowania obowiązującymi na dzień dzisiejszy standardami postępowania położniczego w przypadku ciąży wielopłodowej. Praca powstała w oparciu o materiały źródłowe z dziedziny medycyny i psychologii. Źródłami tymi były książki, artykuły z czasopism naukowych. Materiały te pochodziły z bibliotek uczelnianych, bibliotek publicznych, a część należy do zbiorów prywatnych autorki. Uzupełnienie tych źródeł stanowiły strony internetowe, starannie wyselekcjonowane pod kątem wiarygodności zawartych w nich treści. Wszystkie materiały okazały się bardzo przydatne i pozwoliły na stworzenie wartościowej naukowo pracy, w pełni wyczerpującej wybrany temat. Praca składa się z trzech rozdziałów, dodatkowo podzielonych na podrozdziały.
      Rozdział pierwszy jest poświęcony etiologii, epidemiologii, diagnostyce ciąży wielopłodowej oraz elementom opieki nad ciężarną.
      Rozdział drugi jest poświęcony współczesnym standardom opieki nad ciężarną z ciążą mnogą.
      Rozdział trzeci to ten, w którym opisany został szczegółowo cel pracy.
      W rozdziale czwartym przestawiono opis przypadku kobiety z ciążą mnogą, jako element przykładu dla teorii zawartej w pracy. Pracę wieńczy rozdział stanowiący podsumowanie całej pracy oraz rozdział, w którym zawarto wnioski końcowe. Na samym końcu pracy znalazło się streszczenie wraz ze spisem bibliografii, czyli wyszczególnieniem tytułów źródeł użytych w pracy.