Analiza obsługi klienta w aspekcie ekonomicznym i logistycznym na przykładzie Lotniska Chopina.

Wstęp..........4

Aspekty transportu lotniczego
      1.1 Pojęcie i charakterystyka transportu.......... 6
         1.1.1 Znaczenie transportu i zarys jego charakterystyki.......... 7
         1.1.2 Podział transportu.......... 9
      1.2 Pojęcie transportu lotniczego.......... 11
      1.3 Elementy ekonomiki transportu lotniczego.......... 16

Istota obsługi klienta
      2.1 Pojęcie i znaczenie logistycznej obsługi klienta.......... 20
      2.2 Elementy obsługi klienta..........26
      2.3 Strategie obsługi klienta..........28
      2.4 Efektywna obsługa klienta ..........32

Charakterystyka portu lotniczego w Warszawie jako miejsca świadczenia usług
      3.1 Główne porty lotnicze w Polsce..........35
      3.2 Budowa i charakterystyka lotniska Fryderyka Chopina..........40
      3.3 Linie lotnicze i kierunki obsługiwane na lotnisku Chopina..........44

Jakość obsługi klienta na Lotnisku Chopina
      4.1 Usługi przedtransakcyjne ..........50
      4.2. Elementy transakcyjne.......... 52
      4.3 Obsługa potransakcyjna ..........56
      4.4 Strategia Lotniska w latach 2012-2037 ..........58

Zakończenie
Spis tabel ..........62
Spis rysunków ..........62
Bibliografia ..........63
I pozycjie literatury ..........63
II Źródła internetowe ..........65

Celem pracy jest
przedstawienie roli obsługi klienta w procesie świadczenie usługi transportowej na lotnisku Chopina oraz wskazanie słabych ogniw w łańcuchu usługowym. Praca zawiera odniesienia do transportu lotniczego w Polsce, charakterystykę elementów niezbędnej infrastruktury oraz obrazuje największych przewoźników, którzy funkcjonują w WAW. W pracy znajduje się także wskazanie najważniejszych kwestii związanych z logistyczną obsługą klienta na rynku lotniczym. Przy pisaniu niniejszej pracy posłużono się literaturą przedmiotu, przepisami prawa i licznymi źródłami internetowymi. Praca została napisana na podstawie różnorodnych pozycji bibliograficznych, wśród nich znalazły się pozycje: książkowe, artykuły, akty prawne oraz materiały internetowe. Zagadnienia praktyczne zostały opracowane na podstawie statystyk zamieszczonych na stronie internetowej lotniska Chopiana oraz podanych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Praca składa się z czterech rozdziałów.
      Pierwszy rozdział zawiera ogólną charakterystykę poszczególnych gałęzi transportu, ze szczególnym uwzględnieniem transportu lotniczego. W rozdziale przedstawiono funkcje transportowych przedsiębiorstw lotniczych, organizacje międzynarodowe oraz przedstawiono strukturę lotniska. Wyjaśniono i przedstawiono szereg definicji i pojęć związanych z transportem lotniczym. Podano różnorodne klasyfikacje i podziały transportu lotniczego.
      W drugim rozdziale zaprezentowano charakterystykę obsługi klienta, poszczególne jej elementy oraz nowoczesne podejście w postaci efektywnej obsługi klienta. Przedstawiono różne strategie obsługi.
      Rozdział trzeci koncentruje się gównie na zasadach i praktyce pracy lotniska Chopina, na tle analizy ruchu lotniczego w Polsce oraz struktury ruchu największych przewoźników działających na terenie tego portu.
      Rozdział czwarty ma w dużej mierze charakter analizy porównawczej, jak zalożenia efektywnej obslugi są wdrażane i co sądzą na ten temat pasażerowie?