Mamy 14851

przykładowe prace

...
...największy zbiór zawierający

gotowe wzory prac

w sieci!
logo PraceDyplomowe.edu.pl

   katalog gotowych wzorów

zdjecie-przykladowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-wzor-pracy-prace-dyplomowe-edu-pl zdjecie-gotowa-praca-prace-dyplomowe-edu-pl
Tu przeszukasz całą bazę prac w sposób szybki i zautomatyzowany.
Zobacz prace podzielone tematami:

Numer pracy:   10251
Temat pracy:  

Analiza rozwoju Crowdfundingu w Polsce w latach 2012-2015

Liczba stron:   67

Spis treści / plan pracy:
Wstęp.........5

Rozdział 1
Sposoby finansowania podmiotów gospodarczych w Polsce
      1.1 Formy prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce........ 7
      1.2 Produkty bankowe ........9
      1.3 Venture capital ........15
      1.4 Anioły Biznesu ........19
      1.5 Dofinansowania Unii Europejskiej 2014 – 2020........ 23

Rozdział 2
Crowdfunding
      2.1 Geneza Crowdfundingu ........30
      2.2 Definicje ........32
      2.3 Rodzaje Crowdfundingu........ 34
      2.4 Crowdfunding w Polsce........ 37
      2.5 Crowdfunding jako innowacyjne spojrzenie na biznes........ 39
      2.6 Crowdfunding na świecie i bieżące trendy rynkowe........ 44

Rozdział 3
Analiza wybranych podmiotów stosujących metodę Crowdfundingu
      3.1 Analiza przypadku przedsiębiorstwa A ........48
      3.2 Analiza przypadku przedsiębiorstwa B ........51
      3.3 Analiza przypadku przedsiębiorstwa C ........53
      3.4 Analiza przypadku przedsiębiorstwa D ........55
      3.5 Wnioski z przeprowadzonej analizy........ 58

Zakończenie........ 61
Bibliografia........ 63
Spis tabel i rysunków ........66
Załączniki ........67

Opis zawartości pracy

      Celem pracy
jest identyfikacja źródeł finansowania działalności w Polsce, ze szczególną analizą rozwoju Crowdfundingu i jego rolą w finansowaniu polskich działalności gospodarczych. W niniejszej pracy postawiono tezę, że Crowdfunding jest funkcjonującym na polskim rynku realnym źródłem pozyskania kapitału na rzecz działalności gospodarczej. Niniejsza praca składa się z trzech rozdziałów.
      Rozdział pierwszy przedstawia i charakteryzuje dostępne w Polsce najpopularniejsze sposoby finansowania działalności gospodarczych. Przedstawiono w nim metody finansowania z wykorzystaniem popularnych produktów bankowych takich jak leasing i kredyt, a także wcześniej wspomnianych, istotnych dla rynku funduszy wysokiego ryzyka venture capital oraz Aniołów Biznesu. Rozdział uwzględnia również inną popularną w Polsce metodę finansowania, jaką jest dofinansowanie z Unii Europejskiej, przy udziale w aktualnych programach unijnych.
      Rozdział drugi poświęcony został finansowaniu społecznościowemu, czyli Crowdfundingowi. Przybliżona została geneza zjawiska, jak również przedstawione zostały liczne definicje zawarte w literaturze krajowej i zagranicznej. Ponadto, wymienione i opisane zostały różne rodzaje finansowania społecznościowego. Główną częścią rozdziału jest przybliżenie tematyki genezy oraz rozwoju Crowdfundingu w Polsce, a także uwzględnienie korzyści, wad i ryzyk z nim związanych. Całościowy pogląd na sytuację Crowdfundingu w Polsce umożliwia porównanie jej z rozwojem i funkcjonowaniem finansowania społecznościowego w innych krajach.
      Rozdział trzeci stanowi opis przeprowadzonego na potrzeby pracy badania empirycznego. W badaniu, przeprowadzonym przy użyciu kwestionariusza wywiadu, analizie poddane zostały cztery projekty polskiego pochodzenia, których właściciele podjęli próbę sfinansowania przy użyciu Crowdfundingu. Literatura wykorzystana do napisania niniejszej pracy obejmuje zarówno krajowe, jak i zagraniczne pozycje książkowe, artykuły internetowe, statystyki, raporty oraz akty prawne determinujące funkcjonowanie przedsiębiorstw. Ponadto, praca zawiera również informacje pozyskane ze źródłowych stron internetowych. Do stworzenia badawczego rozdziału pracy wykorzystano odpowiedzi polskich przedsiębiorców, udzielone w wywiadzie.
   


Zamawiam:
      
      
      
      
      
      
      
Wartość zamówienia: PLN
Twój e-mail:


Jeśli chcesz zadać pytanie dotyczące tej pracy, kliknij w poniższy przycisk.Na wszystkie zapytania odpowiadamy codziennie, najpóźniej w przeciągu 24h.

Szybkie i wygodne płatności.
dostepne formy płatności


Zastrzegamy, iż wzorcowe prace magisterskie, prace licencjackie, prace dyplomowe, prace podyplomowe, prace inżynierskie, prace semestralne, prace zaliczeniowe, referaty, biznes plany, plany marketingowe i inne opracowania jakie oferujemy mają wyłącznie charakter informacyjny. Każda praca magisterska, licencjacka, inżynierska lub inna praca dyplomowa zakupiona w serwisie musi być traktowana wyłącznie jako wzór, przykład do przygotowania własnej pracy naukowej, przyspieszjąc tym samym proces pisania pracy całkowicie zgodny z obowiązującym w Polsce prawem. Nie bierzemy odpowiedzialności za konsekwencje związane z wykorzystaniem przesłanych przez nas prac. Należy pamiętać o przestrzeganiu obowiązujących przepisów Prawa Autorskiego oraz Art. 272


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Copyright © by PraceDyplomowe.edu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.