Cyberterroryzm we Współczesnym Świecie

2.1 Jak wygląda walka Stanów Zjednoczonych z cyberterroryzmem?..........16
      2.2 Jak wygląda walka z cyberprzestępczością w Polsce?..........17
      2.3 Jak Unia Europejska radzi sobie z cyberprzestępczością?..........23

Przechwytywanie informacji, sygnałów oraz cyberszpiegostwo
      3.1 Jak działa przechwytywanie informacji?..........26
      3.2 W jaki sposób działa przechwytywanie sygnałów?..........29
      3.3. W jaki sposób przejawia się cyberszpiegostwo? (na przykładzie Stanów Zjednoczonych oraz Chin)..........30

Wnioski..........34
Bibliografia..........35
Spis wykresów..........35
Spis Tabel..........35
Spis Skrótów..........37
Streszczenie..........38

Praca przedstawia problemy cyberterroryzmu.
      Pierwszy rozdział pod tytułem: „Wojna w cyberprzestrzeni” przedstawia z jakimi atakami możemy mieć do czynienia w sieci, kto tych ataków dokonuje a także jakimi narzędziami posługują się cyberprzestępcy oraz w jaki sposób wykorzystują sieć teleinformatyczną do ataków.
      Rozdział drugi zatytułowany „Walka z cyberterroryzmem w wybranych Krajach Świata” przedstawia walkę z cyberprzestępczością w wybranych krajach choć nie tylko, ponieważ opisuję Stany Zjednoczone, Polskę oraz Unię Europejską. Przedstawiam tam środki prawne jakimi posługują się rządy by walczyć z cyberprzestępcami oraz jakimi metodami się posługują.
      Trzeci rozdział zatytułowany „Przechwytywanie sygnałów, informacji oraz cyberszpiegostwo” przedstawia w jaki sposób przestępcy wykorzystują najnowsza technikę do przechwytywania sygnałów z telefonów komórkowych oraz komputerów, w jaki sposób przechwytują informacje, a także w jaki sposób później wyłudzają pieniądze od użytkowników sieci. W rozdziale tym jest też mowa o cyberszpiegostwie na przykładzie walki mocarstw takich jak Stany Zjednoczone oraz Chiny i ich walk na arenie politycznej oraz ekonomicznej przy użyciu właśnie szpiegowania siebie nawzajem w sieci.