Stosunki transatlantyckie w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności po zimnej wojnie.

Wstęp Rozdział 1. Stosunki transatlantyckie po zakończeniu zimnej wojny.       1.1. USA i UE - początek współpracy i wzajemne zależności.       1.2. Europa w amerykańskiej koncepcji bezpieczeństwa u progu XXI wieku.       1.3. Koncepcja amerykańskiej polityki bezpieczeństwa po zakończeniu zimnej wojny.       1.4. Polityka zagraniczna i bezpieczeństwa narodowego w wizji administracji George’a Busha.       1.5. Koniec zimnej wojny- początek nowego ładu i współpracy transatlantyckiej.       1.6. Administracja usa- wizja polityki zagranicznej i relacji z ue za prezydentury Billa Clintona.       1.7. Instytucjonalno-prawne warunki współpracy między usa a ue oraz ich wpływ na wzajemne stosunki handlowe. Rozdział 2 Doktryna Busha- przewartościowania w polityce zagranicznej.       2.1. Wizja polityki bezpieczeństwa narodowego usa po objęciu prezydentury przez george’a w. Busha.       2.2. Wydarzenia z 11 września 2001 roku oraz ich wpływ na politykę bezpieczeństwa USA i UE.       2.3. Interwencja zbrojna w afganistanie.       2.4. Koncepcja polityki bezpieczeństwa narodowego USA po 11 września 2001 r.       2.5. Polityka zagraniczna usa wobec iraku- różnice zdań USA i UE w sprawie wojny z terroryzmem.       2.6. Zmiana podejścia stanów zjednoczonych do NATO.       2.7. Szczyt nato w istambule- perspektywa do powrotu zgodnej współpracy. Rozdział 3 Współpraca transatlantycka od drugiej kadencji George’a w. Busha po czasy sprawowania prezydentury przez Baracka Obamę.       3.1. Koncepcja polityki bezpieczeństwa narodowego usa podczas drugiej kadencji george’a w. Busha.       3.2. Wybranie na prezydenta Baracka Obamę- złudne nadzieje na zażegnanie transatlantyckich sporów.       3.3. Nato- trudny temat w stosunkach transatlantyckich- operacja w libii i sprawa afganistanu.       3.4. Stosunki transatlantyckie w dobie przemian- szczyty USA i UE i wzajemna współpraca w kwestii sytuacji na ukrainie.       3.5. Nowy wymiar polityki usa i ue względem rosji.       3.6. Podsumowanie relacji transatlantyckich za czasów kadencji baracka obamy.       3.7. Europa i stany zjednoczone- istota współpracy transatlantyckiej. Zakończenie. Bibliografia.