Poczucie jakości życia osób o orientacji homoseksualnej w okresie wczesnej dorosłości.

Wstęp.

Rodział 1.
      1.1. Wczesna dorosłość.
      1.2. Zadania rozwojowe dorosłych na etapie wczesnej dorosłości.
      1.3. Jakość życia a poczucie jakości życia.

Rozdział 2.
      2.1. Homoseksualizm jako jedna z orientacji seksualnych – wyjaśnienie pojęcia.
      2.2. Biologiczne i psychiczno-emocjonalne uwarunkowania homoseksualizmu.
      2.3. Społeczny i psychologiczny wymiar homoseksualizmu.
      2.4. Osoby homoseksualne a kościół rzymskokatolicki – religijne postrzeganie.

Rozdział 3. (plan diagnozy)
      3.1. Cele badań
         Poznawczy: poznanie poczucia jakości życia zarówno kobiet jak i mężczyzn o orientacji homoseksualnej w okresie wczesnej dorosłości.
         Społeczny: uwrażliwienie na problemy i trudności w sferze życia społecznego, jakich mogą doświadczać osoby homoseksualne z powodu braku akceptacji przez społeczeństwo.
      3.2. Problemy badawcze
         Główny problem badawczy: jakie jest poczucie jakości życia u osób o orientacji homoseksualnej w okresie wczesnej dorosłości?
            Problemy szczegółowe:
            a)Jakie wartości, cele i priorytety składające się na jakość życia posiadają osoby homoseksualne?
            b)Jakich trudności w realizacji planów życiowych doświadczają osoby o orientacji homoseksualnej?
      3.3. Środowisko i osoby badane
            Środowisko badane: kobiety i mężczyźni o orientacji homoseksualnej, znajdujące się na etapie wczesnej dorosłości.
            Osoby badane: Narrator A (mężczyzna, 31 lat, prawnik, pozostający obecnie w związku partnerskim z innym mężczyzną), Narrator B (kobieta, 22 lata, singiel).
Typ badań:
   - jakościowe
Metody, techniki i narzędzia badawcze:
   - jakościowe wywiady badawcze
   - esej autobiograficzny
   - dyktafon
Problemy etyczne badań:
   - odmienna orientacja seksualna (heteroseksualna)

Zakończenie, wnioski