Współczesne zagrożenia zdrowia związane z chorobami niezakaźnymi

1. Wstęp
      1.1. Choroby układu krążenia
         1.1.1. Choroba niedokrwienna serca
         1.1.2. Choroba naczyń mózgowych
         1.1.3. Zawał Serca
         1.1.4. Choroby tętnic, tętniczek i naczyń włosowatych
         1.1.5. Choroba nadciśnieniowa

2. Cel i zakres pracy

3. Materiał i metodyka badań

4. Wyniki
      4.1. Struktura chorób układu krażenia
      4.2. Liczby zgonów z powodu ChUK
      4.3. Współczynniki umieralności z powodu ChUK

Podsumowanie – wnioski

Celem pracy
licencjackiej jest poznanie oraz ocena rozpowszechnienia chorób układu krążenia według cech demograficznych takich jak płeć i wiek. Zakres pracy to przedstawienie jak kształtowało się na przestrzeni lat podejście do zdrowia publicznego. Przedstawienie pięciu wybranych chorób układu krążenia na które umieralność w Polsce w latach 2005 – 2014 jest największa. Omówiono pokrótce obraz kliniczny poszczególnych chorób, przedstawiono ich definicje, scharakteryzowano objawy, powikłania, metody diagnostyki oraz leczenia. Na podstawie danych pochodzących z Głównego Urzędu Statystycznego sporządzono współczynniki umieralności z podziałem na dane choroby, wyliczono średnią oraz trendy. Otrzymane wyniki przedstawiono na wykresach zawierających liczbę zgonów w pięcioletnich grupach wiekowych z podziałem na choroby. Przedstawiono szczegółową analizę otrzymanych wyników i wyciągnięto z nich stosowne wnioski.