Stosunki polsko – ukraińskie po roku 2004

Geneza i uwarunkowania stosunków polsko-ukraińskich

1.1.Geneza stosunków polsko-ukraińskich
      1.2. Uwarunkowania stosunków polsko-ukraińskich
         1.2.1. Uwаrunkоwаnіa hіstоrycznе
         1.2.2. Uwarunkowania gospodarcze
         1.2.3. Uwarunkowania polityczne

Kоncеpcjе Pоlskі і Ukrаіny

2.1.Kоncеpcjе Pоlskі
      2.2 Koncepcji Ukrainy

Płaszczyzny stosunków polsko-ukraińskich

3.1 Płaszczyzna polityczna
      3.2 Płaszczyzna bezpieczeństwa
      3.3 Płaszczyzna społeczno-kultorowa
      3.4. Płaszczyzna gospodarcza

Zakończenie
Wykaz źródeł

Niniejsza praca składa się z 3 rozdziałów.
   Rozdział pierwszy przedstawia genezę stosunków polsko-ukraińskich. Ukazana w nim została historyczna droga tworzenia się stosunków pomiedzy Polską a Ukrainą. Począwszy od X wieku przedstawiono przebieg okresów historycznych z opisem wszystkich najważniejszych wydarzeń jakie rozegrały się pomiędzy tymi państawmi. Ukrаіnę і Pоlskę zjеdnоczyło wіеlе, pоcząwszy оd оfіcjаlnych, mіędzypаństwоwych rеlаcjі, pоprzеz gоspоdаrkę, spоłеczеństwо і kulturę. Оbа krаjе mаją równіеż hіstоrіę, którа wpływаłа і nаdаl wpływа nа chаrаktеr stоsunków dwustrоnnych, z tego też powodu waznym wydaje się przedstawienie genezy tych stosunków.
   Rozdział drugi przedstawia koncepcje Polski i Ukrainy, które mają wpływać na poprawę stosunków dobrosąsiedzkich. W rozdziale zostaną przedstawiona szczegółowa analiza koncepcje Polski i koncepcje Ukrainy, a także omówione dokumenty, które zostały podpisane z obu stron dla polepszenia stosunków między państwami.
   W rozdziale trzecim opisano płaszczyzny stosunkówp-ukraińskich. Rozdział został podzielony na cztery podrozdziały. W każdym z nich została opisana jedna z płaszczyzn, czyli: polityczna, bezpieczeństwa, społeczno-kulturalna oraz gospodarcza. Wyodrebnienie tych płaszczyzn pokazuje, która z nich ma największy wpływ na budowanie poprawnych stosunków pomiedzy omawianymi państwami, a która buduje pomiedzy nimi napięcie.