Zagrożenie atakiem bioterrorystycznym w porcie lotniczym.

Zagrożenie bronią biologiczną.

1.1 Charakterystyka broni biologicznej.
      1.2 Przykłady zastosowania broni biologicznej.
      1.3 Zagrożenie bronią biologiczną (co mogą zrobić terroryści aby zagrozić portowi lotniczemu).
      1.4 Podsumowanie.

Identyfikacja bioterroryzmu.

2.1 Istota bioterroryzmu.
      2.2 Sposób działań terrorystów.
      2.3 Wpływ zagrożenia atakiem bioterrorystycznym na funkcjonowanie portu lotniczego (np.: straty ekonomiczne przez strach ludzi, kontrole pasażerów, opakowania do 100ml)
      2.4 Podsumowanie.

System zapobiegania atakom bioterrorystycznym w porcie lotniczym.

3.1 Przepisy i normy prawne.
      3.2 Charakterystyka służb.
      3.3 Sposoby działania w celu zapobiegania atakom bioterrorystycznym.
      3.4 Podsumowanie.

Zakończenie

Celem pracy
jest zidentyfikowanie systemu zapobiegania atakom bioterrorystycznym w porcie lotniczym. Problem badawczy został sformułowany w postaci pytania: jakie zagrożenie dla funkcjonowania portu lotniczego wynikają z użycia broni biologicznej, oraz jakie są sposoby zapobiegania takim atakom? Pierwszym problemem szczegółowym jest: jakie rodzaje broni mogą być wykorzystywane do przeprowadzenia ataku bioterrorystycznego? Drugi problem szczegółowy poruszany w niniejszej pracy to: w jaki sposób zagrożenie atakiem bioterrorystycznym wpływa na funkcjonowanie portu lotniczego? Trzecim z kolei problemem jest: jak wygląda system zapobiegania atakom bioterrorystycznym? Metodą badawczą użytą w niniejszej pracy jest analiza literatury.
      W pierwszym rozdziale przedstawione są substancje mogące zostać użyte podczas ataku bioterrorystycznego, ich postać, występowanie oraz skutki jakie niosą za sobą dla organizmu ludzkiego. Zawarte w nim są również sposoby leczenia ewentualnych chorób wywoływanych przez te substancje. W rozdziale tym ukazana jest również historia zastosowań tejże broni, oraz przypadki kiedy takie akcje zostawały udaremnione. Przedstawione są również przepisy oraz normy prawne warunkujące zakaz produkcji oraz stosowania broni biologicznej.
      W rozdziale drugim przedstawione są definicje bioterroryzmu stworzone przez wielu specjalistów z tejże dziedziny. Opisane są również metody stosowane przez terrorystów do ataków bioterrorystycznych oraz wpływ jaki zagrożenie takim atakiem ma na funkcjonowanie portu lotniczego.
      Trzeci rozdział zawiera opis służb zajmujących się obroną przed ewentualnymi atakami, oraz sposoby ich działania w celu obrony. Opisuje również sposoby postępowania w przypadku wystąpienia takiego ataku.