Analiza systemu doboru dostawców w przedsiębiorstwie usług budowlanych

Wstęp..........4

Logistyka zaopatrzenia w przedsiębiorstwie w aspekcie doboru dostawców

1.1. Istota logistyki zaopatrzenia.......... 8
      1.2. Organizacja procesu zakupów z uwzględnieniem znaczenia doboru dostawcy ..........15
      1.3. Rozpoznawcza charakterystyka przedsiębiorstwa
      1.4. Funkcja dostawców w logistyce zaopatrzenia ..........23
      1.5. Partnerstwo w stosunkach dostawca-odbiorca ..........26
      1.6. Logistyka zakupów w branży usług budowlanych ..........30

Wytyczne do oceny systemu doboru dostawców w przedsiębiorstwie usług budowlanych ..........33

Analiza systemu doboru dostawców w przedsiębiorstwie usług budowlanych

3.1. Rozpoznawcza charakterystyka przedsiębiorstwa ..........37
      3.2. Procedury realizacji projektów-budów przez przedsiębiorstwo usług budowlanych.......... 39
      3.3. Procedura realizacji zakupu materiałów w badanym przedsiębiorstwie ..........43
      3.4. Analiza realizowanej metody oceny i doboru dostawcy ..........45
      3.5. Identyfikacja mocnych i słabych stron realizowanego systemu doboru dostawców ..........49

Propozycja zmian funkcjonującego systemu doboru dostawców w analizowanym przedsiębiorstwie.......... 51

Podsumowanie.......... 62
Bibliografia ..........65
Spis rysunków i tabel.......... 67

Praca zawiera wprowadzenie, w którym przedstawiono uzasadnienie wyboru tematu identyfikując obszary badawcze oraz ich znaczenie na skuteczność funkcjonowania systemu doboru dostawcy przedsiębiorstwa oraz cel główny pracy, cele szczegółowe.
      Rozdział I zawiera rozpoznanie wiedzy literaturowej w zakresie powiązania systemu doboru dostawców z funkcjonowaniem logistyki zaopatrzenia przedsiębiorstwa. Przedstawiono znaczenie oceny dostawcy oraz rolę i znaczenie doboru źródła dostawy w procesie zakupów jako ważny element działania logistyki zaopatrzenia. Określono aspekty pozytywnego wpływu partnerskiej współpracy dostawca – odbiorca dla zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstwa na rynku. Zdefiniowano warunki funkcjonowania logistyki zaopatrzenia w branży budowlanej podkreślając złożoność realizacji procesów technologicznych projektów budowlanych oraz specyfikę zmienności koniunktury na rynku budowlanym.
      W rozdziale II na podstawie wiedzy literaturowej przedstawiono zasady i metody wspomagające dokonanie procedury oceny i wyboru dostawców w przedsiębiorstwie dla usprawnienia systemu doboru dostawcy.
      Rozdział III to praktyczne zweryfikowanie poprzez analizę aktualnie realizowanej metody oceny i doboru dostawców w przedsiębiorstwie. Zidentyfikowano mocne i słabe strony analizowanego sposobu oceny i doboru dostawców materiałów w przedsiębiorstwie usług budowlanych.
      Rozdział IV to autorska propozycja w aktualnie realizowanej procedurze doboru dostawców z podziałem na rozwiązania niskonakładowe i wysokonakładowe dostawców z przedstawieniem potencjalnych rezultatów.