Proces projektowania reklamy graficznej – studium przypadku

Wstęp.

Spis bibliografii
Spis rysunków

Celem pracy
jest przedstawienie poszczególnych etapów procesu z wyszczególnieniem różnego rodzaju problemów, z jakimi można się spotkać oraz detali zgłębiających tematykę pracy z programami graficznymi. Proces ten jest bardzo złożony, dlatego każdy etap zostanie opisany dokładnie, wraz z przykładami. Hipotezą badawczą pracy jest konieczność wykonania wszystkich opisanych etapów w celu rzetelnego przygotowania projektów graficznych na potrzeby reklamy przedsiębiorstwa. Metodami badawczymi przyjętymi podczas pisania pracy była analiza źródeł oraz doświadczenie własne autora pracy w kwestii projektowania graficznego. Głównym źródłem wykorzystanym przy pisaniu pracy była literatura traktująca zarówno temat reklamy jak i grafiki komputerowej. Przy źródłach anglojęzycznych tłumaczeń dokonał autor pracy. Dodatkowo wykorzystano źródła internetowe oraz własne projekty autora.
      Pierwszy rozdział pracy przestawia bardzo rzetelnie pojęcie reklamy, jej funkcje i cele oraz formy jakie może przyjmować.
      Drugi rozdział omawia pojęcie grafiki komputerowej, genezę, podział oraz konkretne informacje pozwalające dokładnie zrozumieć to zagadnienie.
      Rozdział trzeci, najbardziej kluczowy, przedstawia kompletny proces projektowania reklamy graficznej oraz wszystkie jego etapy przez, które należy przejść w celu sfinalizowania procesu.