Analiza ubezpieczeń na życie w Polsce na przykładzie wybranych ofert

Charakterystyka ubezpieczeń w Polsce

1 Podstawowe pojęcia
      2 Podział ubezpieczeń w Polsce
      3 Ubezpieczenia na życie w Polsce i ich rozwój

Podstawy prawne oraz rola ubezpieczeń na życie w Polsce.

1 Idea ubezpieczeń na życie, funkcje oraz cechy szczególne.
      2 Rodzaje i podział ubezpieczeń na życie w Polsce.
      3 Stosunek prawny łączący ubezpieczyciela z ubezpieczającym.

Porównanie ofert ubezpieczeń na życie na przykładzie wybranych firm.

1 Rynek ubezpieczeń na życie w Polsce.
      2 Metodologia badania.
      3 Przebieg badania.

Celem pracy
będzie porównanie ofert ubezpieczeń na życie w Polsce. W pierwszej kolejności przedstawiona zostanie charakterystyka ubezpieczeń na rynku polskim, wyjaśnienie pojęcia takich jak: ubezpieczenia, umowa ubezpieczenia i jej konstrukcja, działalność ubezpieczeniowa.
       Praca w dalszej części zawierać będzie omówienie podmiotów jakimi są ubezpieczony i ubezpieczyciel. Podstawową wiedzą charakteryzująca ubezpieczenia jest również ich podział na ubezpieczenia majątkowe i osobowe. Przekazawszy tą wiedzę kluczowym elementem będzie przedstawienie rozwoju na rynku ubezpieczeniowym w Polsce. Bedzie to wstęp do rozpoczęcia dyskusji o ubezpieczeniach na życie. Tematami dyskusji poruszanymi w rozdziale drugim będą idee ubezpieczeń na życie z ich szczególnymi cechami jak również rodzaje i podział ubezpieczeń w Polsce oraz stosunek prawny łączący ubezpieczonego i ubezpieczyciela. Poznanie podstawowych zagadnień dotyczących ubezpieczeń, będzie istotne dla wskazanego głównego celu pracy, w którym porównane zostaną wybrane oferty ubezpieczycieli dotyczące ubezpieczeń na życie, celem ustalenia aktualnych warunków zawierania umów ubezpieczenia. Poznanie podstawowych i wartościowych zagadnień pozwoli do wykonania uniwersalnego algorytmu, metodologii badania, które zostanie przedstawione w rozdziale trzecim.