Kierunki doskonalenia kreowania wizerunku firmy

Wizerunek przedsiębiorstwa

1.1. Pojęcie wizerunku
      1.2. Elementy kształtujące wizerunek przedsiębiorstwa
      1.3. Wizerunek a marka
      1.4. Proces projektowania wizerunku

Kreowanie wizerunku w firmie

2.1. Przedmiot i zakres działalności a wizerunek i jego kształtowanie
      2.2. Miejsce w otoczeniu a wizerunek
      2.3. Podstawowa analiza strategiczna firmy - strategia kreowania wizerunku przedsiębiorstwa

Kierunki doskonalenia dotyczące kreowania wizerunku firmy

3.1. Model biznesowy i jego nastawienie na tworzenie pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa
      3.2. Konkurencja i jej wpływ na wizerunek firmy
      3.3. Public relations w doskonaleniu wizerunku

Celem niniejszej pracy
dyplomowej jest rozpoznanie działań z zakresu kreowania wizerunku realnie istniejącego podmiotu gospodarczego, a następnie teoretyczna próba wskazania możliwych kierunków doskonalenia tego aspektu działalności firmy, zarówno na płaszczyźnie strategicznej, jak i operatywnej. [...] Praca dyplomowa podzielona jest na trzy główne rozdziały. Pierwszy ma charakter teoriopoznawczy, natomiast dwa kolejne charakter analityczno-badawczy. Pracę dyplomową rozpoczyna wstęp i wieńczy zakończenie.
      Pierwszy rozdział przedstawia podstawy teoretyczne pracy. Koncentruje się na podstawowych zagadnieniach opisujących postrzeganie wizerunku firmy. Zaprezentowano tutaj rozważania na temat celu działalności przedsiębiorstwa i zarządzania jego wartością, prezentując wpływ jaki na tę wartość mają zasoby niematerialne. Wyjaśniono pojęcie wizerunku firmy, marki czy tożsamości firmy. Ukazano proces kształtowania wizerunku przedsiębiorstwa.
      Rozdział drugi charakteryzuje wybrane przedsiębiorstwo i rozpatruje je w aspekcie kreowania przez nie swojego wizerunku oraz elementów, które na wizerunek mają bezpośredni wpływ. W ramach ich prezentacji zawarte zostaną informację dotyczące m.in. historii i etapach rozwoju, przedmiocie działalności i ofercie produktowej.
      W rozdziale trzecim przeanalizowano możliwe kierunki doskonalenia dotyczące kreowania wizerunku wybranego podmiotu rynkowego. W pierwszej kolejności analizowano tą kwestię od strony strategicznej – od strony modelu biznesowego przedsiębiorstwa. Dalej, skoncentrowano się na możliwych działaniach już w zakresie operacyjnym, w szczególności warunkując treść rozważań na działalności konkurencji rynkowej.