Wykorzystanie systemu WMS do ewidencji obrotu produktów spożywczych w Regionalnym Centrum Dystrybucji

Wstęp..........2

Charakterystyka procesów dystrybucji

1.1.Pojęcie,rodzaje oraz funkcje dystrybucji.......... 3
      1.2. Kanały dystrybucji. Definicja oraz kryteria wyboru........... 5
      1.3. Rodzaje kanałów dystrybucji usług.......... 9

Charakterystyka systemu wms i jego znaczenie

2.1. Systemy informatyczne stosowane w działalności dystrybucyjnej.......... 12
      2.2. Funkcje oraz wykorzystanie systemu do ewidencji ..........28
      2.3. WMS a dystrybucja ..........35

Metodologia badań

3.1. Informacje wstępne ..........37
      3.2. Wyniki własnych badań ..........39

Zakończenie.......... 51
Bibliografia.......... 52
Spis tabel ..........55
Spis rysunków.......... 56

Celem niniejszej pracy
jest analiza wykorzystania systemu WMS do ewidencji obrotu produktów spożywczych w Regionalnym Centrum Dystrybucji.
      Rozdział pierwszy skupia się na dystrybucji kanałów i logistyce, wskazuje podstawowe pojęcia i charakteryzuje zjawiska. Dystrybucja to istotne ogniwo w łańcuchu logistycznym, służy udostępnianiu produktu zgodnie z oczekiwaniami nabywców. Kanał dystrybucji stanowi grupę wzajemnie powiązanych przedsiębiorstw, instytucji i agencji, które kierują przepływem produktów od producentów do nabywców i ułatwiają go. Wybór kanałów dystrybucji wpływa na dostępność produktów i ich dostarczenie do finalnych odbiorców. Wymaga to stałego obserwowania zachowań uczestników kanału przy jednoczesnym nadawaniu im odpowiedniego kierunku. Duży autorytet w zarządzaniu logistycznym posiada H. Ch. Pohl, uznaje on działania logistyczne za wspomagające podstawowe funkcji przedsiębiorstwa, a w tym sterowanie, kontrolowanie procesów ruchowych, jak i magazynowych. Są to rozwiązania zwiększające efektywność działań.
      Rozdział drugi obejmuje charakterystykę WMS i jego znaczenie. System WMS jest to Warehouse Management System. Jest to system usprawniający zarządzanie magazynem. Analiza dotyczy również zastosowania WMS do ewidencji.
      Rozdział trzeci to metodologia badań i wyniki własne.