Nauczycielska wiedza o sposobach uczenia się dzieci w wieku przedszkolnym

Wstep

Sposoby uczenia się dzieci w wieku przedszkolnym
      1.1.Biopsychiczne podstawy wychowania dziecka w wieku przedszkolnym
      1.2.Myślenie i uczenie się dzieci w wieku przedszkolnym
      1.3.Nowoczesne metody pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym
      1.4.Mali badacze – metoda projektu w edukacji elementarnej

Metodologiczne podstawy badań własnych
      2.1.Przedmiot i cele badań
      2.2.Metody, techniki i narzędzia badawcze
      2.3.Dobór próby badawczej

Analiza wyników badań i wnioski
      3.1.Analiza zebranego materiału badawczego
      3.2.Wnioski

Wykaz tabel
Aneksy

Celem niniejszej pracy
jest poznanie zasobu informacji, jakie posiadają nauczyciele w zakresie metod stymulujących proces edukacji dzieci w wieku przedszkolnym. Praca składa się z trzech rozdziałów.
   Rozdział pierwszy zawiera analizę literatury przedmiotu. Zostały w nim zawarte treści dotyczące biopsychicznych podstaw wychowania dzieci, sposobu myślenia oraz uczenia się dzieci w wieku przedszkolnym, metod pracy, jakie wykorzystują nauczyciele w pracy z małym dzieckiem oraz opis metody projektu.
   Rozdział drugi zawiera określone przez autorkę problemy badawcze.W tym rozdziale zostają także przedstawione metody, techniki i narzędzia badawcze, które pomogły w opracowaniu kwestionariusza wywiadu dla nauczycieli.
   Rozdział trzeci zawiera analizę problemową przeprowadzonych badań empirycznych. Praca jest zakończona podsumowaniem, wykazem bibliograficznym , spisem tabel, jakie zostały umieszczone w niniejszej pracy oraz aneksem.