Wizerunek rodziny wielodzietnej a miejsce zamieszkania

Obraz rodziny wielodzietnej
      1.1 Rodzina w ujęciu definicyjnym
      1.2.Typy rodzin w świetle literatury
      1.3.Sytuacja rodziny wielodzietnej w Polsce.
      1.4. Charakterystyka funkcjonowania rodzin wielodzietnych

Czynniki środowiskowe w kształtowaniu wizerunku rodziny wielodzietnej
      2.1.Wizerunek – wyjaśnienie pojęcia
      2.2.Miasto i wieś jako miejsce zamieszkania
      2.3.Środowisko społeczne jako środowisko wychowawcze
      2.4.Specyfika środowiska wiejskiego i miejskiego

Wizerunek rodziny wielodzietnej a miejsce zamieszkania
      3.1.Metoda prowadzenia badania
         3.1.1 Narzędzia badawcze
         3.1.2. Strategia badań
         3.1.3. Charakterystyka osób badanych
      3.2. Analiza wyników badań własnych
         3.2.1. Wizerunek rodziny wielodzietnej wśród osób mieszkających na wsi
         3.2.2. Wizerunek rodziny wielodzietnej wśród osób mieszkających w mieście
         3.2.3. Różnice w wizerunku rodziny wielodzietnej wśród osób mieszkających na wsi i w mieście

Zakończenie
Spis tabel
Spis wykresów
Spis załączników
Opis zawartości pracy: Celem pracy jest
zbadanie i pokazanie obrazu rodziny wielodzietnej wśród ludzi pochodzących z miast i wsi oraz jakie są różnice w spojrzeniu na taką właśnie rodzinę. Pierwszy rozdział wyjaśni co oznacza pojęcie rodzina, pokaże jak ważną role odgrywa rodzina w życiu człowieka oraz jakie ma znaczenie w rozwoju i wychowaniu. Zostaną wyjaśnione najważniejsze dla niniejszej pracy typy rodzin. Będzie przybliżona sytuacja rodzin wielodzietnych w Polsce oraz scharakteryzowany ten typ rodziny. Sytuacja rodzin wielodzietnych w dzisiejszych czasach jest trudna. Rodzina wielodzietna przynosi wiele korzyści duchowych, dzięki posiadaniu takiej rodziny człowiek nabywa wiele przydatnych i cenionych przez innych ludzi cech. Niestety rodzina wielodzietna posiada często liczne problemy m.in. mieszkaniowe, materialne czy wychowawcze. W drugim rozdziale zostanie skupiona uwaga na środowisku wychowawczym, mianowicie znaczeniu i wpływie wiejskiego i miejskiego środowiska na wychowanie dzieci a także wpływie takich środowisk na ich opinie o rodzinie wielodzietnej. Będą pokazane także różnice wiejskiego i miejskiego środowiska wychowawczego oraz ich najważniejsze zalety i wady. Ostatni rozdział ukażę metodę przeprowadzonych badań, narzędzia i strategię badawczą jaka została zastosowana w badaniach oraz charakterystykę osób badanych. Następnie pokazane zostaną wyniki przeprowadzonych badań na temat wizerunku rodzin wielodzietnych. Zostanie wyjaśniona w jakim stopniu miejsce zamieszkania ma znaczenie dla wizerunku rodziny wielodzietnej.