„Procesy Logistyczne na podstawie Szalkowski Sp. j.”

Rodział 1
Wprowadzenie do procesów logistycznych
      1.1.Uwarunkowania procesów logistycznych ........... 3
      1.2.Zdefiniowanie procesów logistycznych ........... 6
      1.3.Rodzaje procesów logistycznych ........... 7

Charakterystyka firmy Szalkowski Sp. J
      2.1.Cel badań ........... 9
      2.2.Metoda badawcza ........... 9
      2.3.Podstawowe informacje na temat firmy Szalkowski Sp. J........... 9
         2.3.1. Ogólna charakterystyka przedsiębiorstwa ........... 9
         2.3.2. Charakterystyka rynkowa Szalkowski Sp. J ........... 11
         2.3.3. Schemat organizacyjny przedsiębiorstwa ........... 12
         2.3.4. Analiza rynku i otoczenia firmy ........... 12
         2.3.5. Główni kontrahenci i dostawcy ........... 13
         2.3.6. Cele spółki ........... 13

Procesy logistyczne w firmie Szalkowski Sp.j.
      3.1. Logistyka w przedsiębiorstwie ........... 15
      3.2. Procesy logistyczne w przedsiębiorstwie ........... 15
      3.3. Identyfikacja procesów w przedsiębiorstwie ........... 17

Praca ma charakter studium teoretyczno-empirycznego i opiewa w 3 rozdziały.
      Rozdział pierwszy ma charakter czysto teoretyczny i opiera się na wiedzy książkowej. W pierwszej jego fazie zostaną przedstawione uwarunkowania procesów logistycznych mające na celu określenie potrzeby ich funkcjonowania jak i miejsce w procesie gospodarczym. Zdefiniowane zostanie również pojęcie procesu logistycznego jak i określenie jego rodzajów.
      Rozdział drugi przedstawia zastosowaną metodę badawczą, określa cel pracy jak i przedstawia podstawowe informacje na temat firmy. Charakteryzując jej strukturę i obrazuje pozycje rynkową.
      Rozdział trzeci jest ujęciem empiryczny pracy. Na podstawie zapoznanych dokumentów zostaje zobrazowana metodyka funkcjonowania przedsiębiorstwa jak i obszar jego funkcjonowania. W jego podsumowaniu zobrazowane zostaną procesy zachodzące w przedsiębiorstwie wyodrębniając osoby odpowiedzialne za ich przebieg. Na podstawie przeprowadzonej analizy SBU1, wykazane zostaną najbardziej dochodowe segenty przedsiębiorstwa. Dodatkowym elementem analizy jest przeprowadzona ankieta mająca na celu wykazanie prawidłowości rozpoznawania poszczególnych procesów przez pracowników. Daje ona również światło na sposób postrzegania działalności firmy przez pracowników.