Analiza finansowa gminy XYZ w latach 2011-2014

Gmina jako jednostka samorządu terytorialnego
      1.1 Budżet
      1.2 Zadania gminy
      1.3 Akty prawne regulujące funkcjonowanie gminy jako jednostki samorządu terytorialnego
      1.4 Klasyfikacja budżetowa

Zasady rachunkowości i sprawozdawczości budżetowej
      2.1 Zasady sporządzania i dokonywania zmian w planach finansowych
      2.2 Nadzór nad działalnością jednostek samorządu terytorialnego
      2.3 Sprawozdawczość jednostek samorządu terytorialnego
      2.4 Samodzielność finansowa jednostek samorządu terytorialnego

Analiza i ocena finansowa gminy XYZ w latach 2011-2014
      3.1 Charakterystyka gminy
      3.2 Analiza dochodów
      3.3 Analiza wydatków
      3.4 Ocena sytuacji finansowej gminy XYZ w latach 2011-2014

Akty prawne
Spis tabel
Spis rysunków

Celem pracy
jest ocena sytuacji finansowej gminy XYZ w latach 2011-2014. Praca składa się z trzech rozdziałów. Rozdział pierwszy przedstawia informacje dotyczące budżetu gminy, zadań i obowiązków gminy.
      W rozdziale pierwszym zostały zawarte również akty prawne regulujące prawidłowe funkcjonowanie gminy oraz klasyfikację budżetową.
      W kolejnym rozdziale przedstawiono informacje o obowiązkach sporządzania sprawozdań przez jednostki samorządu terytorialnego, planach finansowych i instytucjach, które sprawują nadzór oraz przeprowadzają kontrolę na terenach gmin. Najważniejszą z instytucji jest regionalna izba obrachunkowa, która sprawuje nadzór nad finansami gmin.
      Ostatni rozdział przedstawia charakterystykę gminy XYZ od strony geograficznej, jak i demograficznej. W rozdziale tym dokonano także analizy dochodów i wydatków gminy XYZ, określono jej sytuację finansową oraz przedstawiono wieloletnią prognozę finansową. Informacje niezbędne do przeprowadzenie analizy dochodów i wydatków gminy XYZ na lata 2011-2014 pochodziły z dokumentacji finansowej gminy. Ponadto źródeł informacji była literatura z zakresu finansów publicznych i rachunkowości budżetowej.