Dzieci z ADHD, trudności w uczeniu się.

Teoretyczne podstawy rozważań
      1.1 Zespół nadpobudliwości psychoruchowej – próba definicji
      1.2 Przyczyny nadpobudliwości
      1.3 Objawy nadpobudliwości
      1.4 Diagnoza

Formy terapii dzieci z ADHD
      2.1 Terapie medyczne dzieci z ADHD
      2.2 Metody terapii
      2.3 Instytucje wspomagające dzieci z ADHD

Dziecko z ADHD w szkole
      3.1 Specyficzne trudności w uczeniu się
      3.2 Szkolne potrzeby dziecka z ADHD
      3.3 Metody pracy nauczyciela z uczniem zaburzonym
      3.4 Reorganizacja otoczenia dziecka z ADHD

Zakończenie
Streszczenie

Niniejsza praca składa się z trzech rozdziałów dotyczących zagadnień poruszających kwestie dotyczące zaburzenia jakim jest nadpobudliwość psychoruchowa.
      Pierwsza część jest źródłem podstawowych informacji dotyczących zaburzenia. Opiera się na czysto teoretycznych rozważaniach dotyczących definicji, historii i ogólnych informacji o ADHD. Autor uznał że równie istotne będzie zamieszczenie informacji o przyczynach i objawach hiperkinetyczności, ponieważ nie jest to nowe zjawisko, ani choroba cywilizacyjna. Na koniec rozdziału znajdą Państwo podrozdział o diagnozie, który autor omówił szerzej, dzieląc ją na poszczególne etapy.
      Drugi rozdział zatytułowany „ Formy terapii dzieci z ADHD” przedstawia różne terapie dla dzieci z ADHD. Na początku zamieszczono podrozdział dotyczący terapii medycznych, w tym środków farmakologicznych, które są dostępne na rynku. Pozwolono sobie omówić parę z nich. Następnie opracowano metody terapii, które są najczęściej stosowane podczas pracy terapeutycznej, w tym psychoterapie. Niektóre z nich wzbogacono fotografiami, które przedstawiają przebieg terapii. Na zakończenie dodano kilka słów o instytucjach i miejscach gdzie rodzice i nauczyciele mogą zasięgnąć pomocy i opinii o zaburzeniu, a także tego gdzie uzyskają wsparcie w ciężkich chwilach.
      Trzeci i zarazem ostatni rozdział poświęcono na dokładne omówienie problemów w nauce dzieci nadpobudliwych psychoruchowo. Mowa o specyficznych trudnościach w uczeniu się a także innych wynikających z objawów zaburzenia. Znajdują się w nim także metody pracy nauczyciela z uczniem, interesujące rozwiązania jakie może wprowadzić wychowawca w stosunku do dziecka z ADHD, oraz to jak stworzyć przyjazną atmosferę podczas zajęć lekcyjnych. Praca przedstawiona została w sposób przejrzysty, tak aby wzbudzała zainteresowanie i nie zostawiała niedopowiedzeń.